پورشه فروش خودروهای جدید را متوقف کرد

یک‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
گزارش‌ها نشان می‌دهند که پورشه تولید برخی مدل‌های خود را در اروپا متوقف کرده است؛ این تصمیم، به دلیل برآورده نشدن مقررات زیست محیطی اجرا می‌شود.
تبلیغات

 نشریه فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ که اعلام کرد پورشه فروش تمام خودروهای جدید خود را در اروپا متوقف خواهد کرد. این خودروساز  به‌طور موقت تولید تعدادی از مدل‌های پورشه را که در این قاره فروخته می‌شود محدود می‌کند. با این حال، برند آلمانی مشخص نکرده که تعلیق فروش شامل کدام مدل خودروها است یا چه زمانی فروش آن‌ها از سر گرفته خواهد شد. پورشه اعلام کرد که این موضوع به دلیل عدم برآورده شدن مقررات زیست‌محیطی است.

پورشه ماکان

گزارش اصلی فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ بسیار جالب است و بیان می‌کند که از روز جمعه یادداشتی روی پیکربندی وب‌سایت آلمانی ظاهر شده است و اعلام می‌کند که تعدادی از مدل‌ها قابل انتخاب نیستند. با این حال دو یادداشت دیگر نیز با توجه به انتخاب مدل و تیپ خودرو ظاهر می‌شود. در یکی از این یادداشت‌ها آمده است: «با توجه به ارائه مدل جدید اصلاح‌شده، این خودرو به همراه مدل آینده فعلا در دسترس نیستند و نمی‌توان آن‌ها را انتخاب کرد.» یادداشت دیگر حاوی این مضمون است: «مدل انتخابی خودروی شما فعلا در دسترس نیست.»

در هر دو یادداشت این چنین نتیجه‌گیری می‌شود: «... با این وجود، قصد داریم به شما فرصتی بدهیم تا نگاهی به صفحه پیکربندی خودرو بیاندازید. اگر به خودروهای قابل پیکربندی جدید، خودروهای کنونی و محصولات مورد استفاده علاقه‌مند هستید، لطفا با مرکز پورشه تماس بگیرید.»

porsche factory کارخانه خودروسازی

به گفته پورشه مدل‌هایی که برای مدت کوتاهی در دسترس نخواهند بود، پورشه 718، پانامرا و کاین هستند. با انتخاب پورشه ماکان یادداشت «عدم وجود چهارچوب زمانی» ظاهر خواهد شد و انتخاب پورشه 911 به تیپ مورد نظر بستگی دارد. به‌عنوان مثال اگر پورشه 911 GT3 انتخاب شود، عبارت «فاقد چهارچوب زمانی» نشان داده می‌شود. اگر خودروی پورشه 911 GT3 RS برای پیکربندی انتخاب شود، وب‌سایت جواب می‌دهد: «این مدل برای مدت کوتاهی در دسترس نیست. »

porsche factory کارخانه خودروسازی

در سال ۲۰۱۵ فولکس‌واگن به دلیل تناقض در ارائه جزئیات مربوط به آلایندگی محصولات خود موسوم به رسوایی دیزل‌گیت، به غرامت سنگینی محکوم شد که پیامدهای منفی آن هنوز ادامه دارد. به نظر می‌رسد توقف فروش محصولات پورشه نیز پس از دور زدن قانون توسط شرکت مادر فولکس‌واگن و جهت جلوگیری از ایجاد خطا در آزمایش‌های خودرو انجام می‌شود. به هر حال پورشه دوست ندارد به سرنوشت فولکس‌واگن دچار شود و برای جلوگیری از تکرار خطاهای گذشته، هر اقدامی انجام می‌دهد. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات