کدام سریع‌تر است؟ آئودی S3 یا گلف R

جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
فولکس واگن گلف R و آئودی S3 به‌عنوان دو خودروی هاچ‌بک قدرتمند آلمانی در برابر یکدیگر قرار گرفتند تا مشخص شود کدام یک عملکرد بهتری دارد.
تبلیغات

رقابتی که در اینجا به آن خواهیم پرداخت، چندان عادلانه‌ نیست؛ چون یکی از خودروهای حاضر در این رقابت دارای جعبه‌دنده‌ی دستی است و دیگری دارای جعبه‌دنده‌ی خودکار. با این وجود این دو خودرو کاملا رقیب یکدیگر به شمار می‌روند و اگر بخواهید وارد کلاس هاچ‌بک‌های قدرتمند شوید، از اولین گزینه‌های شما هستند. 

در ویدئویی که به‌تازگی توسط وبسایت Carwow منتشر شده و در ادامه قابل مشاهده است، دو خودروی آئودی S3 و فولکس واگن گلف R در برابر یکدیگر قرار گرفته اند. هر دوی این خودروها از پیشرانه‌ی ۲ لیتری توربو بهره‌مند هستند که می‌تواند ۲۹۲ اسب بخار قدرت و ۳۸۲ نیوتن متر گشتاور تولید کند. 

فولکس واگن گلف

یکسان بودن پیشانه‌ی این خودروها نشان می‌دهد که رقابت بین آن‌ها جالب توجه خواهد بود. اصلی‌ترین تفاوت دو خودرو به جعبه‌دنده‌ برمی‌گردد؛ جایی که فولکس واگن از یک جعبه‌دنده‌ی دستی ۶ سرعته و آئودی از جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته‌، نوع دو کلاچه استفاده کرده است. 

در شروع حرکت دو خودرو عملکردی متفاوت دارند؛ چون جعبه‌دنده‌ی خودکار آئودی به سیستم لانچ کنترل مجهز است که می‌تواند به شروع سریع‌تر این خودرو کمک کند؛ درحالی‌که فولکس واگن در این بخش کاملا به مهارت راننده وابسته است. در ادامه مسیر سیستم کنترل کشش آئودی کمک می‌کند این خودرو همواره بیشترین میزان قدرت و گشتاور را به چرخ‌های خود ارسال کند و همین مورد سبب می‌شود در هنگام حرکت نیز آئودی عملکرد بهتری داشته باشد. 

دیدن ویدئوی رقابت این دو خودرو بسیار جذاب است؛ چون دو خودرو با قدرت و گشتاور یکسان داریم که تنها تفاوت آن‌ها در سیستم انتقال نیرو است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم ویدیوی زیر را از دست ندهید. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات