اوپل، رسما به گروه پژو-سیتروئن فروخته شد

اوپل، رسما به گروه پژو-سیتروئن فروخته شد

برندهای خودروسازی اوپل و واکسال به‌صورت رسمی به گروه PSA پیوستند. چند ماه پیش، مدیران PSA اعلام کردند که این دو برند از جنرال موتورز آمریکا به گروه خودروسازی پژو و سیتروئن ملحق شده‌اند.

از امروز، اوپل و واکسال به‌طور رسمی بخشی از گروه خودروسازی پژو و سیتروئن (Groupe PSA) هستند. PSA مالکیت این برندها را از جنرال موتورز در قراردادی به ارزش بیش از ۲.۲ میلیارد یورو (۲.۶ میلیارد دلار آمریکا) به دست آورده است. این قرارداد در ماه مارس امسال بسته شد، اما اخیرا به اجرا رسید. دلیل جنرال موتورز برای فروش اوپل و واکسال روشن است؛ چرا که این شرکت پول کافی برای اداره و گذراندن امور این دو برند آلمانی و انگلیسی نداشت.

گروه خودروسازی PSA تمایل دارد که ساختار این شرکت‌ها را تغییر دهد. پژو سیتروئن در نظر دارد بودجه عملیاتی این شرکت‌ها را تا سال ۲۰۲۰ به میزان ۲ درصد و تا سال ۲۰۲۶ به میزان ۶ درصد افزایش دهد. خرید اوپل به بخش اروپایی بازار گروه PSA تا ۱۷ درصد شتاب می‌بخشد و آن را به دومین خودروساز بزرگ اروپایی پس از فولکس واگن تبدیل می‌کند.  این قرارداد باعث بهبود ارزش اقتصادی PSA نیز خواهد شد که تقریبا به میزان ۱.۸ میلیارد یورو (۲ میلیارد دلار) در زمینه‌ی تولید، تحقیق و توسعه است.

Opel/Vauxhall sold to PSA

کارلوس تاوارس رئیس هیئت مدیره PSA، می‌گوید:

 امروز شاهد تولد یک قهرمان واقعی در اروپا هستیم، ما برای بازگشت اوپل و واکسال به سودآوری کمک خواهیم کرد و هدف ما قرار دادن معیارهای صنعتی جدید با همدیگر است. اوپل آلمانی باقی می‌ماند، واکسال هم انگلیسی باقی خواهد ماند.

روشن است که امضای این قرارداد تأثیر خوبی بر بازار آینده‌ی خودرو در اروپا و جهان خواهد گذاشت. به هر حال باید منتظر ماند و دید آیا گروه خودروسازی پژو سیتروئن می‌تواند برندهای زیان‌ده اوپل و واکسال را که از جنرال موتورز خریداری شده‌اند، نجات دهد. دومین خودروساز بزرگ اروپایی حالا با بزرگ‌تر کردن گروه تولیدی خود، به رقابت با فولکس‌واگن و دست‌یابی به بازارهای فروش بزرگ‌تر فکر می‌کند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع newatlas
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده