رونمایی شرکت تاکسی لندن از خودروی برقی TX

رونمایی شرکت تاکسی لندن از خودروی برقی TX

توجه تولیدکنندگان خودرو به عرضه‌ی محصولات الکتریکی به‌سرعت در حال افزایش است. به‌تازگی شرکت تاکسی لندن از خودروی برقی جدیدی با نام TX رونمایی کرده است تا نام خود را در کنار سازندگان خودروی برقی مشهور با تیراژ بالا قرار دهد.

شرکت تاکسی لندن که اخیرا به‌طور رسمی به شرکت خودروی برقی لندن (LEVC) تبدیل شده است، از تاکسی جدید برقی TX رونمایی کرد. تاکسی برقی قرار است از پائیز امسال، تولید انبوه شود. این تاکسی با فناوری eCity طراحی شده که شامل یک سیستم نیرومحرکه برقی پیشرفته و باتری‌های مدرن به همراه یک ژنراتور بنزینی کوچک است.

تاکسی برقی جدید لندن

شرکت LEVC می‌گوید حداکثر مسافت کارکرد این خودروی برقی، حدود ۶۴۳ کیلومتر است که می‌تواند ۱۱۲ کیلومتر به‌صورت تمام الکتریکی و با میزان انتشار آلایندگی صفر حرکت کند. محدوده ترکیبی بیش از ۶۰۰ کیلومتر، نشان می‌دهد که راننده می‌تواند بدون نیاز به توقف برای سوخت‌گیری، مسافران را از لندن به ادینبورگ یا پاریس منتقل کند.

روز گذشته، کریس گابی مدیر اجرایی LEVC، به خبرنگاران گفت:

امروز، لحظه‌ای فوق‌العاده هیجان‌انگیز برای این شرکت، شهرهای جهان، هوایی که تنفس می‌کنیم و رانندگان وسایل نقلیه تجاری است. راه‌اندازی LEVC نشان از رهبری بریتانیا به‌عنوان اولین حرکت‌کننده به‌سوی ایجاد تنها شرکت خودروی برقی اختصاصی در جهان برای بازار تجاری شهری است. ما به‌عنوان تولیدکننده تاکسی برقی لندن، دیدگاه بی‌نظیری به نیازهای اپراتورهای تجاری داریم. با توجه به بهترین طراحی و مهندسی بریتانیا و همچنین تخصص فنی شرکت ولوو که شریک ما است، محصولات ما به تغییر زندگی شهری کمک می‌کنند. این طرح با صرفه‌جویی در مصرف سوخت، در مقایسه با مدل دیزلی ما، به‌طور متوسط در هر هفته ۱۰۰ پوند به رانندگان تاکسی کمک خواهد کرد. 

تاکسی برقی جدید لندن

در میان ویژگی‌های این تاکسی، پنجره مشبک مستطیلی و چراغ‌های دایره‌ای با LED قابل تشخیص، نقاط شارژ تلفن همراه، Wi-Fi و درب مسافری عقب است که با دهانه ۹۰ درجه باز می‌شود. همچنین قابلیت دسترسی این خودروی برقی شامل حلقه‌های القایی برای وسایل شنوایی و دستگیره‌های روبرویی و لبه‌های صندلی برای افراد نیمه بینا است. فناوری حلقه القایی یک سیستم صوتی است که در آن، یک حلقه سیم در خودرو، سیگنال الکترومغناطیسی تولید می‌کند که به‌طور مستقیم توسط سمعک‌ شنیده می‌شود و توسط افراد ناشنوا استفاده می‌شود. این شرکت علاوه بر تاکسی جدید لندن، با نام TX، پس از سرمایه‌گذاری سنگین به ارزش ۳۲۵ میلیون پوند؛ نام جدید و علامت تجاری خود را نیز به نمایش گذاشت.

تاکسی برقی جدید لندن

LEVC در حال حاضر اولین سفارش بین‌المللی خود را شامل ۲۲۵ دستگاه تاکسی برقی، از هلند دریافت کرده که قرار است در سال ۲۰۱۸ تحویل داده شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده