نیسان قشقایی فیس‌لیفت 2017 در نمایشگاه ژنو رونمایی شد

چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۵
مطالعه 3 دقیقه
نیسان قشقایی فیس‌لیفت با ظاهری خشمگین‌تر و فناوری نیمه خودران در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۷ معرفی شد.
تبلیغات

نیسان قشقایی فیس‌لیفت چند ساعت پیش در نمایشگاه خودروی ژنو 2017 رونمایی شد. این کراس‌اور ژاپنی قصد دارد تا بار دیگر رکورد فروش خوبی از خود به‌جای بگذارد.

مدل به‌روز شده‌ی قشقایی یکی از اولین شبه SUVهایی است که از تکنولوژی نیمه‌خودکار برای فرمان پذیری، شتاب و ترمزگیری در یک مسیر مستقیم بهره می‌برد. این سیستم در سال آینده نیز به‌روزرسانی شده و قادر خواهد بود تا به‌طور خودکار مسیر خود در خطوط جاده‌ای را تغییر دهد. به گفته‌ی نیسان، سیستم خودران تا سال ۲۰۲۰ به تکامل رسیده و می‌تواند به‌راحتی از چهارراه‌ها عبور کند.

پونز پاندیکوتیرا، معاون برنامه‌ریزی محصولات نیسان در اروپا، می‌گوید:

قشقایی از زمان معرفی در سال ۲۰۰۶ تاکنون موردتوجه بسیار در سطح جهانی قرار گرفته است. به نظر می‌رسد که این کراس‌اور فیس‌لیفت شده می‌خواهد همچنان در صنعت خودروسازی بدرخشد.

بااین‌حال، قشقایی در چند سال اخیر با رقبایی سرسخت دیگری نیز مواجه شده است. آتکا از شرکت Seat، فولکس‌واگن تیگوان، هیوندای توسان، تویوتا RAV4 و کیا اسپورتیج رقبای اصلی قشقایی هستند. درنتیجه قشقایی فیس‌لیفت این شانس را به نیسان برای حکمرانی مجدد در این دسته خواهد داد.

طراحی داخلی قشقایی نیز با تغییراتی نظیر نمایشگر اطلاعات و فرمان با ظاهر جدید به همراه کنترلرهای چندکاره همراه شده است. از دیگر آپشن‌های به‌روز شده در داخل قشقایی می‌توان به سیستم صوتی با هفت بلندگو، تودوزی جدید Tekna باهدف حضور در بازار خودروهای لوکس، صندلی‌های چرمی Nappa و به‌کارگیری مواد باکیفیت در اطراف کنسول مرکزی اشاره کرد. این تجهیزات به قشقایی برای رقابت با کراس‌اورهای لوکس نظیر BMW X1 و آئودی Q3 کمک می‌کند.

پیشرانه‌های قشقایی فیس‌لیفت نیز به‌مانند مدل کنونی خواهند بود. به این معنی که مشتریان می‌توانند از میان چهار پیشرانه‌ی ۱.۲ لیتری بنزینی، ۱.۶ لیتری بنزینی، ۱.۵ لیتری دیزلی و ۱.۶ لیتری دیزلی، یکی را انتخاب کنند.

قشقایی جدید همچنین مجهز به سیستم‌های ایمنی نیز خواهد بود. ترمز اضطراری در هنگام تشخیص عابران پیاده و سیستم هشدار ترافیک، اطلاعات ایمنی و ضروری را در اختیار راننده قرار خواهند داد.

قیمت مدل کنونی قشقایی از ۲۲ هزار و ۵۰۰ دلار آغاز می‌شود، اما به خاطر وجود تغییرات جدید در مدل فیس‌لیفت، انتظار می‌رود که این قیمت افزایش یابد. بااین‌حال به نظر نمی‌رسد که قیمت با شیب ناگهانی بالا رود زیرا نیسان می‌خواهد تا در دسته‌ی کراس‌اورها همچنان با رقبا نبردی نزدیک داشته باشد. در حال حاضر قیمت قشقایی اندکی بیشتر از Ateca و اسپورتیج است.

اگرچه هیچ اشاره‌ای به وجود پیشرانه‌ی الکتریکی در مدل فیس‌لیفت قشقایی نشده است، اما پاندیکوتیرا فاش کرده است که خودروهای الکتریکی بیشتر نیز در راهند. او گفته است:

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات