تماشا کنید: مسابقه‌ی درگ تسلا و بوئینگ 737

سه‌شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
مسابقه‌ی درگ انواع مختلف وسایل نقلیه در برابر یکدیگر، همواره از جذابیت خاصی برخوردار بوده است. حال در جدید‌ترین مورد این نوع از نبردها، خودروی تمام الکتریکی تسلامدل اس در برابر بوئینگ ۷۳۷ قرار گرفته است. برای تماشای ویدیوی این رقابت با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

شکست تسلا مدل اس P90D در مسابقات درگ امری بسیار سخت است و تعداد بسیار محدودی از خودروهای توانایی این کار را دارند. مدل اس P90D به واسطه‌ی تجهیز به قابلیت Ludicrous، توانایی تولید ۷۶۲ اسب بخار را دارد. در همین راستا این خودرو تنها در مدت زمان ۲.۶ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که سریع‌تر اغلب ابرخودرو‌ها و سوپراسپرت‌ها است. 

تسلا بوئینگ

در طرف مقابل این مسابقه بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی کانتاس (Qantas) استرالیا قرار دارد. کانتاس بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی استرالیا است؛ اما مشخصه‌ای که این شرکت را خاص می‌کند، تلاش‌های گسترده‌ی آن در راستای حفظ محیط زیست است. شرکت هواپیمایی کانتاس پس از هر سفر هوایی، میزان آلاینده‌های تولیدی به ازای هر مسافر را به سرنشینان اعلام می‌کند و سپس گزارش هزینه‌های انجام شده در راستای حفظ محیط زیست و کاشت درخت‌های مصرف‌کننده‌ی دی‌اکسید کربن را نیز اعلام می‌کند. حفظ جنگل‌ها و درختان از قطع بی‌رویه و ارایه‌ی اجاق‌های گاز مخصوص به بومیان مناطق جنگلی برای جلوگیری از قطع درختان، بخش از فعالیت‌های این شرکت است.

به همین دلیل کانتاس برای رقابت هواپیمای خود، به سراغ پاک‌ترین وسیله نقلیه‌ی بازار، خودروی الکتریکی تسلا مدل اس با پکیج اسپرت Ludicrous رفته است. رقابت مذکور در فرودگاه آوالون در نزدیکی ملبورن و در مسیر مستقیم ۳ کیلومتری انجام شده است. در ادامه شما را به تماشای این ویدیوی این مسابقه‌ی درگ دعوت می‌کنیم.

لینک دانلود

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات