نگاه نزدیک به پورشه 718 GTS مدل 2018

نگاه نزدیک به پورشه 718 GTS مدل 2018

پورشه در ادامه ویدئوهای خود برای پاسخ به سؤالات کاربران و توضیح توانایی‌های خود، به بررسی کامل پورشه 718 مدل ۲۰۱۸ پرداخته است.

پورشه اخیرا فعالیت تازه‌ای آغاز کرده است و با انتشار ویدئوهای متعدد، ابهامات و سؤالات علاقه‌مندان خود را برطرف می‌کند. پیش از این پورشه ویدئوهایی در مورد سیستم انتقال قدرت دوکلاچه یا PDK، استدلال‌هایی برای تصمیم‌گیری در مورد تغییر از پورشه 901 به 911 و توضیحاتی در مورد پسوند GTS خودروهای تولیدی این شرکت منتشر کرده است. حالا پس از گذشت چند روز، پورشه نگاهی نزدیک به آخرین عضو خانواده‌ی GTS دارد. 

پورشه 718 / porsche GTS

این دو عضو جدید که هر دو با عنوان پورشه 718 شناخته می‌شوند، در حقیقت از سری خودروهای اسپرت و نسبتا ارزان‌قیمت پورشه به شمار می‌روند. پورشه 718 باکستر GTS و پورشه 718 کایمن GTS مدل ۲۰۱۸ که با ورود به خانواده خودروهای اسپرت قصد دارند تحرک بیش‌تری به روند پویای چند سال اخیر خودروساز اشتوتگارت بدهند. 

پورشه 718 / porsche GTS

این جفت پورشه چند ماه پیش در نمایشگاه خودروی ۲۰۱۷ لس‌آنجلس شاهد اولین نمایش جهانی خود بودند؛ در نسخه‌های قبلی این خودروها از پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۴ لیتری با تنفس طبیعی استفاده می‌شد؛ درحالی‌که مدل ۲۰۱۸ به‌جای آن از پیشرانه چهار سیلندر تخت ۲.۵ لیتری توربوشارژ بهره می‌برد. قدرت پیشرانه جدید به ۳۶۵ اسب بخار افزایش یافته که در مقایسه با پیشرانه باکستر GTS‌ سابق، ۳۵ اسب بخار و نسبت به نسل قبلی کایمن ۲۵ اسب بخار بیش‌تر است. 

پورشه 718 / porsche GTS

در مدل‌های جدید که از جعبه‌دنده‌ی دستی جدید استفاده کنند، گشتاور پیشرانه به ۴۲۰ نیوتن‌متر افزایش پیدا می‌کند؛ درحالی‌که استفاده از جعبه‌دنده‌ی دوکلاچه PDK باعث افزایش گشتاور به ۴۳۰ نیوتن‌متر خواهد شد. در مدل‌ باکستر و کایمن GTS گشتاور پیشرانه به ترتیب ۳۷۰ و ۳۸۰ نیوتن‌متر است که به لطف استفاده از توربوشارژ این مقادیر افزایش قابل توجهی دارند. همچنین به‌کارگیری پیشرانه جدید، زمان رسیدن خودروی 718 از صفر به ۱۰۰ کیلومتر را به ۴.۱ ثانیه می‌رساند و بیشینه سرعت به ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. البته تغییرات دیگری نیز در پیشرانه صورت گرفته است که تغییر سیستم ورودی و بهینه‌سازی توربوشارژ از جمله این اقدامات است.

مدل جدید پورشه GTS پرچم‌دار خانواده 718 خواهد بود؛ اما دیر یا زود همه چیز تغییر خواهد کرد و پورشه از مدل جدیدی با نام کایمن GT4 رونمایی خواهد کرد. شایع شده که پیشرانه این مدل جدید قادر است بدون کمک گرفتن از توربوشارژ یا سیستم‌های کمکی دیگر، به حداقل ۴۰۰ اسب بخار دست یابد. طبق این شایعات، قرار است اولین بار در نمایشگاه خودروی ژنو در ماه مارس از این مدل جدید رونمایی شود. البته کسانی که خودروهای روباز را ترجیح می‌دهند، می‌توانند صبر کنند؛ چون برنامه‌هایی برای پورشه باکستر اسپایدر 718 نیز وجود دارد. 

طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است تا ماه مارس خودروی اسپرت پورشه GTS 718 به نمایندگی‌های فروش در ایالات متحده تحویل شود و قیمت آن ۷۹,۸۰۰ دلار برای کایمن و ۸۱,۹۰۰ دلار برای باکستر تعیین شده است. برای این‌که مقایسه بهتری نسبت به این قیمت‌ها داشته باشید، خوب است بدانید قیمت پایه پورشه ۹۱۱ کاررا از ۹۱,۱۰۰ دلار شروع می‌شود. 

نگاه نزدیک به پورشه 718 مدل ۲۰۱۸

دانلود


منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید