نسخه ویژه از شاسی بلند پرچمدار رنجرور اسپرت SVR با قیمت ۱۴۳ هزار دلار معرفی شد

نسخه ویژه از شاسی بلند پرچمدار رنجرور اسپرت SVR با قیمت ۱۴۳ هزار دلار معرفی شد

نسخه‌ی آلتیمیت ادیشن رنجرور اسپرت SVR معرفی از پیشرانه‌ی ۵ لیتری V8 سوپرشارژ با قدرت ۵۷۵ اسب بخار استفاده می‌کند و ۱۴۳ هزار دلار قیمت دارد.

لندرور رنجرور اسپرت SVR آلتیمیت ادیشن ۲۰۲۲ معرفی شد و علاوه بر نامی بسیار طولانی و قیمتی بسیار بالا، طیف وسیعی از تغییرات بصری را دریافت کرد. لندرور به منظور تأثیرگذاری بیشتر، محصول جدید خود را با سه رنگ دست‌ساز عرضه کرده و از رنگ لگوریای مشکی اطلسی، به‌همراه دو رنگ کِدرِ منحصربه‌فرد و متشکل از لایه‌های ظریف صیقلی با نام‌ مارن طوسی و آبی مایای براق استفاده کرده است. صرف نظر از رنگ انتخابی مشتریان، سقف به رنگ مشکی نارویکی بوده و لندرور با این ترفند چهره‌ای متفاوت ایجاد کرده است.

بخش عملیاتی خودروهای ویژه‌ی لندرور، مدل رنجرور اسپرت SVR آلتیمیت ادیشن را با تزئیناتی تجملی مانند بکارگیری حروف مشکی رنجرور بر کاپوت و درِ صندوق عقب و با استفاده از رگه‌هایی سفید و تزئین گلگیرهای جلو با روشی مشابه، از نظر ظاهری چهره‌ی زیباتری برای رنجرور SVR خلق می‌کند. همچنین در شاسی‌بلند مجلل رنجرور از کاپوتی با جس فیبرکربن و هم رنگ بدنه استفاده می‌شود و شاهد بکارگیری رینگ‌های ۲۲ اینچی پنج پره و قرارگیری کالیپرهای مشکی ترمز در پشت آن‌ها هستیم. همچنین رنگ نارویک مشکی سقف را می‌‌توان بر آینه‌های جانبی، جلوپنجره و سایر قسمت‌ها نیز مشاهد کرد.

اولین چیزی که احتمالا پس از باز کردن درِ خودروی مزبور نظر شما را جلب می‌کند؛ استفاده از پلاک کرومی SV Bespoke و قرارگیری آن بر ستون B است. این پلاک به شما یادآور می‌شود که رنجرور اسپرت SVR آلتیمیت ادیشن، یک خودروی اسپرت معمولی نیست. در آلتیمیت ادیشن از پارکابی چراغ‌دار با حک کلمات Ultimate Edition، پدال شیفترهای فلزی آنودایز مشکی استفاده شده و در محیط داخلی شاهد بکارگیری تزئیناتی ترکیبی از تِم‌هایی موسوم به آبنوس و پیچک به‌ همراه صندلی‌های چرمی وینزر با نشان افتخار آمیز SVR هستیم. البته در صورت نیاز، مشتریان می‌توانند چرم مورد نظر خود را با رنگ دلخواه سفارش دهند.

مشخصات فنی تغییری نکرده و این یعنی در نسخه‌ی آلتیمیت ادیشن از پیشرانه‌ی ۵ لیتری V8 سوپرشارژ با قدرت ۵۷۵ اسب‌ بخار و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور استفاده می‌شود. این خودرو در ۴٫۳ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت رسیده (در ۴٫۵ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید) و حداکثر سرعت آن ۲۸۳ کیلومتر بر ساعت است.

قیمت رنجرور اسپرت SVR آلتیمیت ادیشن ۱۴۲,۹۵۰ دلار(به اضافه‌ی ۱,۳۵۰ دلار هزینه‌ی جانبی برای حمل و جابجایی) بوده و مطمئناً خودروی ارزان قیمتی نیست. از آن گذشته باید ۲۶,۱۰۰ دلار بیشتر از نسخه‌ی استاندارد SVR به عنوان حق بیمه پرداخت کرد. همچنین قیمت SVR آلتیمت ادیشن، ۱۱,۶۰۰ دلار بیشتر از نسخه‌ی کربن ادیشن با مجموعه‌ای از به‌روزرسانی‌های فیبرکربنی است.

براساس تصاویر جاسوسی منتشر شده در رسانه‌ها، می‌توان گفت که لندرور به‌تازگی آزمایش جاده‌ای نسل بعدی رنجرور اسپرت SVR را آغاز کرده و احتمالاً از پیشرانه‌ی ۴٫۴ لیتری V8 توئین‌توربو بی‌ام‌و به عنوان قلب تپنده‌ی SVR استفاده خواهد شد. پیشرانه‌ی مزبور، قدرت بیشتری نسبت به مدل قبلی دارد و توسعه‌‎ی آن باعث رسیدن به قدرت ۶۰۰ اسب بخار و رقابت با X5 M و X6 M کامپتیشن می‌شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1 autoblog

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده