۷۰ هزار محصول ایران خودرو به دلیل کمبود قطعه، انبار شده‌اند

دوشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
مطالعه 2 دقیقه
به گفته معاون ایران‌خودرو، تعداد خودروهای ناقص فعلی این خودروسازی به ۷۰ هزار دستگاه رسیده و دلیل اصلی آن، اختلال در تأمین قطعات الکترونیکی و لوازم وارداتی وابسته به آن‌ها است.

بابک رحمانی، معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایرانخودرو، عمده مشکلات خودروهای ناقص را وجود بحران در صنعت خودروسازی جهان به دلیل تأمین نشدن بهموقع تراشه‌ الکترونیکی به سبب مشکلات ناشی از همهگیری ویروس کرونا در دنیا و تعطیلیهای ناشی از آن دانست.

وجود ۱۰ هزار تعهد برای تارا

معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایرانخودرو از  ۱۰ هزار تعهد (تاکنون) برای خودرو تارا (دستی و اتوماتیک) و آغاز تحویل ۹۰۰ دستگاه از این خودرو در اولین سری از تحویل مدل دستی خبر داد و مدعی شد قطعاً به تمامی تعهدات این خودرو عمل میشود.

به گفته بابک رحمانی، پس از ایفای تعهدات ایجادشده در مقطع اولیه که طی یک دوره پیشفروش شکل گرفته است، در آینده برنامههای جدید فروش تارا اعلام خواهد شد. این مقام مسئول توضیح داد:

 

تکلیف بازگشت هایما به سبد محصولات

رحمانی در رابطه با بازگشت هایما به سبد محصولات ایرانخودرو، ضمن یادآوری اینکه حدود دو سال هیچ تعهد جدیدی برای هایما به سبب تحریمها و قطع همکاری شریک خارجی ایجاد نشده بود، اعلام کرد که با پیگیریهای صورتگرفته و اخذ مجوزها برای بهروزرسانی قیمتها، تعهدات معوق این خودرو بهروز شد و تمامیتعهدات S5-ها تحویل شده و S7-ها هم در مرحله صدور دعوت‌نامه‌ها و تکمیل وجه مشتریان است.

وی توضیح داد:

مطالب مشابه

نظرات