طرح مفهومی پینین فارینا با آیرودینامیک پیشرفته معرفی شد

شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
خودروی مفهومی و برقی تئوریما با چیدمان صندلی‌‌های منحصربه‌فرد به‌عنوان جدیدترین ایده رادیکال استودیو طراحی پینین‌فارینا معرفی شد و از فناوری خودرو خودران بهره می‌برد.

استودیو طراحی افسانه‌ای پینین‌فارینا ایتالیا به خاطر زیباترین خودروها، از جمله مدل‌های کلاسیک مانند فراری ۲۵۰ GT SWB و پژو ۵۰۴ و همچنین مدل‌های مدرنی مانند آلفارومئو بررا و خودروی بسیار خاص باتیستا شهرت دارد. به گزارش موتوروان، این تیم به لطف مهندسان بااستعداد خود با نگاه به آینده و با بهره‌گیری از آخرین فناوری روز، خودروی مفهومی بسیار زیبایی را معرفی کرده که منحصراً با استفاده از واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ساخته شده است.

تئوریما (Teorema) که تصاویر آن را ملاحظه می‌کنید، یک خودروی الکتریکی مفهومی و کاملاً سبک و طول ۵۴۰۰ میلی‌متر است که طول آن تقریباً به آخرین نسخه مرسدس میباخ کلاس S می‌رسد. این خودرو فقط ۱۴۰۰ میلی‌متر ارتفاع دارد و با بهره‌گیری از تونل باد اختصاصی پینین‌فارینا برای به حداکثر رساندن کارایی آیرودینامیک، طراحی و ساخته شده است. مجاری بزرگ هوا در طرفین، هوا را از جلو به عقب هدایت می‌کنند تا جریان هوا را بهبود ببخشد و در نتیجه ظرفیت پیمایش این خودروی الکتریکی را افزایش بدهند.

به نظر می‌رسد فضای بیرونی به اندازه کافی چشم‌گیر نباشد؛ زیرا کابین با آرایش صندلی ۱+۲+۲ دارای طرح نشیمن غی رمعمول است. تصور کنید که به مک‌لارن F1 / اسپیدتیل (و گوردون موری T.50) اما با ردیف سوم و بدون فرمان نگاه می‌کنید. تئوریما به‌عنوان یک خودروی مفهومی کاملاً خودران و برقی پیش‌بینی شده است که به مهندسان اجازه می‌دهد صندلی جلو را کمی جلوتر ببرند. مسئولان پینین فارینا می‌گویند حالت Drive و حالت استراحت (Rest Mode) وجود دارد که فضای داخلی را به فضای اجتماعی که افراد بتوانند در آن حرکت کنند، تغییر شکل می‌دهد.

مشخصات فنی کامل و جزئیات اضافه‌ی این خودروی مفهومی ارائه نشده است، اما می‌دانیم تئوریما از شاسی گسترده ساخته‌شده توسط شرکت خودروسازی بنتلر (Benteler) که به‌طور انحصاری برای خودروهای برقی ساخته شده است، بهره می‌برد. صندلی‌های زیبای این خودرو حاصل همکاری مشترک با سازنده مبلمان Poltrona Frau است که به‌صورت تاشو و نیمکت ساخته شده‌اند. کنتیننتال نیز در روند تحقیق و توسعه حضور دارد و دکمه‌های پاپ‌آپ را برای تئوریما ارائه می‌دهد که هر کدام شکل متفاوتی دارد تا شناسایی آن‌ آسان‌تر شود.

پینین‌فارینا برنامه‌ای برای تولید تئوریما ندارد؛ زیرا فقط به‌عنوان مدل نمایشی ساخته شده است. مسئولان این شرکت می‌گویند خودروی مفهومی و غیر متعارف تئوریما برای جمعی از افراد انتخابی در هفته‌های آینده به نمایش درخواهد آمد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود