جریمه خودرو برای سرنشینان بدون ماسک، تصویب شد

جریمه خودرو برای سرنشینان بدون ماسک، تصویب شد

فقط راننده خودرو تک‌سرنشین، مجاز به تردد بدون ماسک است. در خودروهای حامل دو سرنشین و بیشتر، عدم استفاده راننده از ماسک، ۱۰۰ هزار تومان و هر کدام از دیگر سرنشینان، ۲۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

سردار حسین رحیمی در حاشیه همایش ایمنی، امنیت، سلامت در جمع خبرنگاران اظهار کرد:

حدود ۱۰ روز از اجرای طرح مقابله پلیس با افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند گذشته در ابتدا ما فقط تذکر داده‌ایم و ارشاد کرده‌ایم اما از دو، سه روز گذشته با رانندگان، سرنشینان خودرو، مسافران مترو و اصنافی که در آن‌ها ماسک زدن رعایت نمی‌شود برخورد کرده‌ایم.

 اعمال جریمه عدم استفاده از ماسک برای تمامی خودروها انجام می‌شود و فرقی نمی‌کند خودرو شخصی باشد یا جزو ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی. در خودرو رانندگانی که ماسک نزنند ۱۰۰ هزار تومان جریمه می‌شوند. به ازای هر سرنشین که از ماسک استفاده نکرده باشد راننده ۲۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

البته در هر خودرویی که بیش از یک سرنشین داشته باشد باید ماسک زدن رعایت شود و اگر خودرویی تک سرنشین باشد و راننده آن ماسک نداشته باشد ایرادی ندارد اما توصیه می‌شود برای حفظ سلامتی حتی وقتی در خودرو تنها هستید هم ماسک بزنید.

به‌دنبال تعطیلی پایتخت نیستیم

سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران با اشاره به اینکه به هیچ عنوان به‌دنبال تعطیلی شهر نیستیم گفت:

از اصناف می‌خواهیم در مقابل ورودی پاساژها و مال‌ها افرادی را مستقر کنند تا از ورود آنهایی که از ماسک استفاده نکرده‌اند جلوگیری کنند.

واحدهای صنفی برای بار نخست تذکر می‌گیرند و برای بار دوم یک میلیون تومان جریمه می‌شوند و برای سومین بار آن واحد صنفی پلمب خواهد شد.

ما از وزارت بهداشت خواسته‌ایم باتوجه‌به پایش بیماران به ما اعلام کند ویروس کرونا در کدام بخش‌ها بیشتر شیوع دارد و در آنجا آلودگی ایجاد کرده تا بتوانیم تمرکز خود را در آن نقطه بیشتر کنیم.

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع مهر
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده