توافق ایالت کالیفرنیا با خودروسازان برای کاهش مصرف سوخت خودروها

شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
شرکت‌های خودروسازی فورد، فولکس‌واگن، بی‌ام‌و و هوندا با ایالت کالیفرنیا برای کاهش مصرف سوخت خودروهای تولیدی به ۴.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر تا سال ۲۰۲۶ توافق کردند.

فورد، فولکس‌واگن، بی‌ام‌و و هوندا با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، با ایالت کالیفرنیا برای ساخت خودروهای مقرون‌به‌صرفه ازنظر مصرف سوخت توافق کردند. این توافق جدید چهار خودروساز یادشده را به تولید خودروهای سبک با میانگین مصرف سوخت ۴.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برای مدل‌های تولیدی تا سال ۲۰۲۶ متعهد می‌کند. میزان توافق‌شده مقداری کمتر از استانداردهای مصرف سوخت اعلام‌شده‌ی دولت باراک اوباما در سال ۲۰۱۲ است. با‌این‌حال، چنین پیشنهادی به‌مراتب کمتر از پیشنهاد قبلی دولت دونالد ترامپ برای متوقف‌کردن استانداردهای مصرف سوخت در سطح فعلی است که می‌توانست میانگین مصرف سوخت ۶.۳۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر را برای خودروهای تولیدی تا سال ۲۰۲۶ پیشنهاد دهد.

خودروسازان بزرگ حاضر در بازار آمریکا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند:

هوندا درباره‌ی این توافق می‌گوید:

هم‌اکنون دولت دونالد ترامپ قصد دارد ایالت کالیفرنیا را از حق تصویب و اجرایی‌کردن قوانین مستقل مصرف سوخت خودرو و انتشار گازهای گلخانه‌ای محروم کند. سال گذشته دولت ترامپ ادعا کرد استانداردهای مصرف سوخت بیشتر، زندگی‌های زیادی را نجات خواهد داد؛ زیرا اگر مردم مجبور شوند هزینه‌ی بیشتری برای سوخت خودرو بپردازند؛ بنابراین، کمتر رانندگی می‌کنند. در سال ۲۰۱۸، سازمان NHTSA گزارشی ۵۰۰ صفحه‌ای منتشر و در آن بیان کرد که اساسا تغییرات اقلیمی در حال رخ‌دادن هستند و برای متوقف‌کردن آن بسیار دیر شده است؛ بنابراین، استانداردهای انتشار آلایندگی و مقررات مصرف سوخت خودروها بی‌فایده هستند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود