تاکسی پرنده خودران آئودی با موفقیت آزمایش شد

تاکسی پرنده خودران آئودی با موفقیت آزمایش شد

آئودی مدل مقیاس‌کوچک تاکسی پرنده‌ی مفهومی و خودران پاپ‌آپ نکست را با موفقیت در آمستردام هلند آزمایش کرد. 

آئودی هنوز از پروژه‌ی تاکسی پرنده‌ی مفهومی خود با نام پاپ‌آپ نکست (Pop.Up NeXT) دست نکشیده است. درحقیقت، خودروساز آلمانی نمونه این سیستم ماژولار را مدتی قبل با موفقیت آزمایش کرد که از نوعی کوادکوپتر برای حمل خودروی برقی دوسرنشینه در هوا استفاده می‌کند. در ابتدا، خودروی الکتریکی روی زمین به کوادکوپتر متصل می‌شود و سپس، به‌صورت خودران مسافران را به مقصد می‌رساند. باوجوداین، پروژه هنوز ناقص است؛ زیرا آزمایش آن با استفاده از مدل مقیاس ۱:۴ انجام شد؛ بنابراین، هنوز تلاش زیادی برای به‌ثمررسیدن مدل واقعی لازم است. 

Audi Autonomous Flying Taxi / تاکسی پرنده خودران آئودی

شرکای آئودی در این پروژه، ایرباس و ایتال‌دیزاین هستند و همان‌طورکه در تصاویر مشاهده می‌کنید، پیشرفت خوبی در طراحی و تولید خودروی پرنده به‌چشم می‌خورد. مدل مقیاس یک‌چهارم تاکسی پرنده‌ی آئودی در رویداد هفته‌ی گذشته‌ی Drone در آمستردام هلند آزمایش شد که به‌معنای اثبات قابلیت‌های مدل مفهومی خواهد بود. ماژول پرواز اساساً کوادکوپتری است که قسمت‌هایی برای حمل ماژول زمینی (خودروی برقی) دارد. در ویدئوی تبلیغاتی، ماژول در آسمان پرواز کرد و فرود آمد. سپس، خودروی برقی را روی زمین گذاشت و آن را آزاد کرد. پس از جداشدن از کوادکوپتر، خودروی الکتریکی آئودی به‌طور خودران از محوطه‌ی آزمایش خارج شد. 

Audi Autonomous Flying Taxi / تاکسی پرنده خودران آئودی

به‌طور مشخص هنوز کارهای زیادی برای به‌ثمررسیدن پروژه‌ی ماشین پرنده‌ باید انجام شود و فقط نباید به ساخت خودروی برقی اکتفا کرد که آن را کوادکوپتر در اطراف شهر جابه‌جا می‌کند. کنترل‌های اتوپایلوت (راننده‌ی خودکار) در هواپیما بسیار زیاد هستند؛ اما به‌کارگیری این سیستم‌ها برای خودرو هنوزهم درحال‌پیشرفت است. اگر پیچیدگی دو ماژول را اضافه کنیم که در محیطی سه‌محوره باهم کار می‌کنند، موضوع حتی پیچیده‌تر هم می‌شود. 

Audi Autonomous Flying Taxi / تاکسی پرنده خودران آئودی

بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد آئودی به آینده‌ی تاکسی‌های پرنده‌ی خودران برای استفاده در خدمات حمل‌ونقل شخصی در شهرهای بزرگ اطمینان زیادی دارد. آئودی قبلاً اعلام کرده بود چنین سیستمی تا دَه سال آینده وارد زندگی انسانی خواهد شد؛ اما هنوز نمی‌توان هیچ برآوردی درباره‌ی تولید مدل واقعی این تاکسی پرنده‌ی خودران ارائه داد. کارشناسان خودروساز آلمانی معتقدند تولید آن به مشکل‌های مدل کامل در آینده بستگی دارد و آئودی می‌گوید گام بعدی این فرایند درحال‌پیشرفت است. 

دانلود    720P      360P

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید