فهرست شرکت های وارد کننده خودرو و قطعات با ارز دولتی، منتشر شد

فهرست شرکت های وارد کننده خودرو و قطعات با ارز دولتی، منتشر شد

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در راستای شفافیت اطلاعاتی، اسامی و اطلاعات مربوط به واردکنندگان خودرو که از ارز دولتی استفاده کرده‌اند را منتشر کرد.

بانک مرکزی در ادامه انتشار فهرست شرکت هایی که از ابتدای سال جاری، پس از ثبت سفارش در سامانه سازمان توسعه تجارت، ارز به نرخ رسمی دریافت کرده اند، سراغ واردکنندگان خودرو رفته است. این بانک، به شرکت های واردکننده که از سوی دستگاه های ذیربط معرفی و تشریفات قانونی ثبت سفارش را انجام می دهند، ارز مورد نیاز را تخصیص می‌دهد و تامین می‌کند.

گفتنی است در ستاد اقتصادی دولت مقرر شده است بانک مرکزی با هماهنگی دستگاه های ذیربط و مسئول، نسبت به انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز رسمی اقدام کند. بر این اساس در ادامه انتشار نخستین فهرست شرکت های دریافت کننده ارز توسط بانک مرکزی در روز یکشنبه دهم تیرماه، فهرست زیر که حاوی میزان تامین ارز رسمی برای واردات خودرو می باشد و از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در اختیار قرار گرفته است، منتشر می شود.

فهرست شرکت های وارد کننده خودرو و قطعات با ارز دولتی

بر این اساس، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، رامک خودرو (نماینده برند سانگ یانگ)، بهمن موتور (نماینده مزدا ژاپن و فاو بسترن چین)، یاران خودروی اروند (نماینده برند دامای چین)، از معدود شرکت‌هایی هستند که از طریق بانک مرکزی، ارز دولتی دریافت‌ کرده‌اند. از سویی دیگر، شرکت‌های مشهوری مثل جهان نوین آریا (نماینده نیسان ژاپن)، ایرتویا (نماینده تویوتا)، نگین خودرو (نماینده رنو فرانسه)، آرین موتور پویا (نماینده میتسوبیشی )، آرین موتور تابان (نماینده برند DS فرانسه) و گروه کرمان موتور (نماینده‌ی برندهای هیوندای کره، جک و لیفان چین)، از طریق سامانه‌ی نیما، ارز دولتی دریافت کرده‌اند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده