پورشه پانامرا توربو S هیبرید نسخه اسپرت توریزمو، معرفی شد

 پورشه پانامرا توربو S هیبرید نسخه اسپرت توریزمو، معرفی شد

پورشه با اضافه کردن پلاگین هیبرید قدرتمند به گروه پانامرا، سبد هیبرید را گسترش می‌دهد تا مصرف سوخت سه لیتر در صد کیلومتر و قدرت  ۶۸۰ اسب‌ بخار  داشته باشد.

مدل پرچم‌دار پورشه پانامرا Turbo S E-Hybrid اسپرت توریزمو از پیشرانه چهار لیتری V8 در کنار یک موتور الکتریکی استفاده خواهد کرد که قدرتی برابر با ۵۰۰ کیلووات‌ ساعت (۶۸۰ اسب‌ بخار) تولید می‌کند. حتی زمانی که هنوز پدال گاز فشار داده نشده و پیشرانه بدون اتصال به قوای محرکه در حال گردش است؛ پانامرا توربو، گشتاور ۸۵۰ نیوتن‌متر ارائه می‌دهد. بنابراین، این خودرو در زمان ۳.۴ ثانیه به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و در ادامه بیشینه سرعت ۳۱۰ کیلومتر بر ساعت فراهم می‌کند.

میانگین مصرف سوخت این پورشه مطابق با چرخه رانندگی اروپائی جدید (New European Driving Cycle: چرخه رانندگی‌ که برای ارزیابی میزان آلایندگی و مصرف پیشرانه خودروهای حامل سرنشین طراحی شد)، تنها سه لیتر در هر صد کیلومتر برآورد می‌شود. این پورشه به‌عنوان قدرتمندترین اسپرت توریزمو، در حالتی که صرفا از قدرت برق استفاده کند، مسافت کارکردی در حدود ۴۹ کیلومتر دارد و بالطبع سطح انتشار آلایندگی در این حالت صفر است. فقط تعادل بین عملکرد و بهره‌وری نیست که پورشه پانامرا توربو S هیبرید اسپرت توریزمو را در گروه خود از سایر رقبا متمایز می‌کند؛ بلکه فضای اطراف خودرو شامل درب صندوق عقب بزرگ، لبه‌ی بارگذاری با ارتفاع کم، حجم صندوق عقب گسترده و افزایش‌یافته و ساختار صندلی ۱+۴، برای این خودرو از نظر عملکرد و کارایی مؤثر روزمره، استاندارد بالایی به ارمغان می‌آورد. در واقع پورشه طراحی منحصربه‌فرد و کارایی روزمره عالی را با عملکرد قوی و حداکثر بهره‌وری ممکن ترکیب کرده است تا این خودرو متولد شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده