سنسور جدید توشیبا امکان تغییر فوکوس بر روی عکس‌های گرفته شده با تبلت و تلفن را میسر می‌کند

سنسور جدید توشیبا امکان تغییر فوکوس بر روی عکس‌های گرفته شده با تبلت و تلفن را میسر می‌کند

دوربین Lytro را به خاطر دارید؟ دوربینی که عکس های گرفته شده را به شکلی ذخیره می‌کرد که کاربر می‌توانست بر روی قسمت‌های مختلف عکس‌ها فوکوس کند. اگر دوست دارید تا قابلیت شبیه به آن را برروی تلفن هوشمند خود تجربه کنید، باید حدود یک سال صبر کنید. توشیبا ماژول جدیدی را تولید کرده که از آرایه‌ای از 500 هزار لنز کوچک ساخته شده است و این لنزها برروی لایه‌هایی در مقابل سنسور دوربین قرار می‌گیرند و به این ترتیب دوربین قادر به ذخیره تصاویر متفاوت از زوایای مختلف خواهد بود.

لنز ترکیبی دوربین جدید توشیبا تصاویر مختلفی را به کمک آرایه‌ای از لنزها، ذخیره می‌کند و سپس با نرم افزار اختصاصی توشیبا آنها را با یکدیگر ترکیب نموده و یک عکس متفاوت را ایجاد می‌کند. این دوربین قادر به محاسبه فاصله بین اشیاء در هر عکس است و به این ترتیب کاربر می‌تواند برروی قسمت‌های مختلف تصویر تغییر فوکوس کند.

جالب اینجاست که توشیبا اعلام نموده این دوربین قادر به ضبط ویدیو با این سیستم نیز می‌باشد. قابلیتی که هنوز دوربین Lytro به آن دست نیافته است.

این سنسور هنوز نهایی نشده است اما توشیبا اعلام نموده که تا پیش از سال 2013 آن را وارد بازار خواهد کرد. انتظار می‌رود از این سنسور در  تلفن و تبلت‌های سال 2014 استفاده شود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید