پاناسونیک از حسگر TOF برای فوکوس خودکار ایده‌آل در دوربین‌های خود استفاده می‌کند

پاناسونیک از حسگر TOF برای فوکوس خودکار ایده‌آل در دوربین‌های خود استفاده می‌کند

شایعات حاکی از آن است که پاناسونیک مشغول ساخت حسگر ToF برای دوربین‌های عکاسی سیستم میکرو چهارسوم لومیکس است. 

اخباری از منبعی موثق به‌گوش می‌رسد مبنی‌بر اینکه پاناسونیک در حال کار روی حسگر مدت پرواز (ToF) برای گوشی Vivo Nex Dual است. این شرکت می‌خواهد حسگر گفته‌شده را در سیستم فوکوس خوکار (AF) جدید در دوربین‌های میکرو چهارسوم (Micro Four Thirds) سری لومیکس خود نیز به‌کار بگیرد؛ اما هنوز زمان معرفی آن مشخص نیست.

حسگر مدت پرواز فاصله‌ی دقیق با سوژه را اندازه‌گیری می‌کند و کاربر با لمس نمایشگر می‌تواند روی سوژه‌ی مدنظر خود فوکوس کند و تقریبا بلافاصله این حسگر فاصله را محاسبه‌ می‌کند و سیستم فوکوس لنز به‌سرعت به محل مناسب با این فاصله منتقل می‌شود (بدون هیچ لرزه‌ای در کنتراست، بدون عکس‌برداری‌های بیش‌ازحد، فوکوس ردیابی ویدئویی دقیق و هدفمند و...).

پاناسونیک / Panasonic

ازلحاظ نظری، این حسگر می‌تواند رقیبی برای فناوری‌های فوکوس ترکیبی تشخیص کنتراست و تشخیص فاز (یعنی PDAF + CDAF) باشد؛ مانند آنچه در دوربین‌های سونی و فوجی‌فیلم استفاده می‌شود؛ چراکه نیاز به هرگونه حرکت‌های روبه‌عقب و روبه‌جلو را حذف می‌کند که در محاسبات CDAF لازم هستند. همچنین، می‌تواند نواربندی حسگر‌های مجهز به فوکوس تشخیص فاز را از بین ببرد که سونی با هوشمندی بیشتر این نقطه ضعف را در دوربین‌های خود مخفی می‌کند؛ اما دوربین‌های کانن و نیکون عملکرد خوبی در این زمینه ندارند. این موضوع را می‌توان در بازیابی سایه در تصاویر گرفته‌شده در این دوربین‌ها مشاهده کرد.

پاناسونیک از دوربین‌های میکرو‌ چهارسوم خود به‌عنوان زمینه‌ای برای آزمودن و اصلاح توسعه‌های جدید خود استفاده می‌کند (ToF AF و حسگرهای ارگانیک و سایر موارد). این کار خیلی شبیه عملکرد المپوس برای دستگاه‌های پزشکی میکرو چهارسوم خود است.

اگر این فناوری محقق شود، گویی دست‌اندرکاران این صنعت به دست‌نیافتنی‌ترین آرزوی خود در ساخت دوربین‌های عکاسی با سیستم فوکوس خودکار ایده‌آل دست یافته‌اند؛ سیستم فوکوس خودکار بسیار سریع و بدون هیچ‌گونه اثری از مشکلات فوکوس تشخیص فاز.

منبع 43rumors

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید