گوپرو، موفق به فروش بیش از ۳۰ میلیون اکشن کم هیرو شد

گوپرو، موفق به فروش بیش از ۳۰ میلیون اکشن کم هیرو شد

شرکت گوپرو، علی‌رقم چالش‌های مختلفی که در بازار پهپاد داشت، در عرض ۹ سال موفق به فروش بیش از ۳۰ میلیون اکشن کم هیرو شده است. 

با وجود چالش‌ها و مسایل مختلفی که طی ماه‌های اخیر شرکت گوپرو با آن مواجه بود و مجبور شد به صورت کامل از بازار فروش پهپاد خارج شود، ولی بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سازنده‌ی موفق دوربین، مشخص شد، گوپرو در بازه‌ی زمانی ۹ سال و از زمانی که اولین دوربین اچ‌دی خود را معرفی کرده است تاکنون، موفق به فروش ۳۰ میلیون اکشن کم هیرو شده است.

در بین دوربین‌های استارتاپ گوپرو، اکشن کم هیرو ۵ بلک (Hero5 Black) محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مدل این شرکت است. اکشن کم هیرو ۵ بلک، با توجه به قیمت مقرون به‌صرفه‌ای که دارد و برای تصویربرداری در محیط بیرون طراحی شده است؛ رکورد فروش ۴ میلیونی را برای خود رقم زده است و تبدیل به پرفروش‌ترین محصول شرکت گوپرو شده است. 

به‌رغم آمار خوب فروش، به‌نظر می‌رسد گوپرو نیاز دارد تا فعالیت‌های خود را توسعه دهد تا با گسترش دامنه‌ی عملکرد خود بتواند در حوزه‌ی فروش دوربین‌های اکشن کم، عملکرد سودآور خود را امتداد دهد. گزارش مالی سه‌ماهه‌ی اول گوپرو خبر از  می‌دهد. گوپرو به‌ منظور جبران کاهش فروش خود در تعطیلات سال نو میلادی، درصدد است تا گواهی استفاده از فناوری سنسور و لنزهای دوربین خود را به شرکت Jabil بفروشد و اقداماتی در این زمینه به انجام رسانده است. Jabil Circuit یکی از شرکت‌های متخصص در ارائه راهکارهای تولید محصولات الکترونیکی و از تامین‌کنندگان قطعات مورد نیاز اپل به‌شمار می‌رود.

هنگامی که رقبایی با محصولات ارزان قیمت‌تر و محصولاتی ضد آب با رزولوشن 4K و عمر باتری مشابه وارد بازار می‌شوند، شرایط رقابتی و فروش در بازار کمی دشوار خواهد شد. اما GoPro تاکنون توانسته است در مسیر رقابت و مبارزه بازار، با روش‌های انگیزشی مشتریان خود را در حوزه‌ی تجارت، ترغیب کند تا روی خرید اکشن کم این شرکت هزینه کنند. 

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده