گوپرو هیرو 6 در برابر هیرو 5؛ آیا زمان بروزرسانی رسیده است؟

گوپرو هیرو 6 در برابر هیرو 5؛ آیا زمان بروزرسانی رسیده است؟

آیا با عرضه‌ی گوپرو هیرو ۶ بلک به بازار، زمان به‌روزرسانی و کنار گذاشتن گوپرو هیرو ۵ بلک برای کاربران دوربین‌های ورزشی رسیده است؟

گوپرو (GoPro) به‌تازگی از نسل جدید دوربین‌های ورزشی و اکشن‌کم خود رونمایی کرده است. گوپرو هیرو ۶ بلک (Hero 6 Black) با بهبود‌های متعددی همراه شده است که می‌توان به امکان فیلم‌برداری با رزولوشن 4K و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه در کنار گستره‌ی دینامیکی بهتر اشاره کرد. پردازنده‌ی سفارشی‌سازی شده‌ی GP1، همچنین هیرو ۶ بلک را قادر می‌سازد به فیلم‌برداری صحنه آهسته با رزولوشن 1080p و نرخ فوق‌العاده ۲۴۰ فریم بر ثانیه بپردازد.

اما آیا بهبود‌های هیرو ۶ به حدی هستند که کاربران هیرو ۵ را به به‌روزرسانی و خرید نسل جدید اکشن‌کم گوپرو ترغیب کند؟ در ادامه شما را به تماشای ویدیوی ۱۳ دقیقه‌ای مقایسه گوپرو هیرو ۶ و ۵ دعوت می‌کنیم.

همان‌طور که مشاهده کردید، در آزمایش اول که به حذف لرزش‌ها مربوط بود، هیرو ۶ عملکرد بهتری نسبت به نسل گذشته‌ی خود داشت و موفق به ثبت ویدیو‌هایی بدون لرزش شد؛ این در حالی است که هیرو ۵ در شرایط مشابه لرزش‌های اندکی را ثبت می‌کند.

البته باید در نظر داشته باشید که لرزش‌گیر هیرو ۵ تنها در رزولوشن 2.7K عمل می‌کند و ۱۰ درصد برش تصویر را به همراه دارد. این در حالی است که هیرو ۶ قادر به حذف لرزش‌ها در رزولوشن 4K‌ (تنها در نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه) بوده و تنها ۵ درصد برش تصویر را برای این قابلیت نیاز دارد.

در بخش دقت رنگ‌ها هیرو ۶ و ۵ تفاوت‌های زیادی در ویدیوی بررسی از خود نشان دادند که احتمالا به الگوریتم‌های متفاوت تراز سفیدی باز می‌گردد. در بخش گستره‌ی دینامیکی نیز اکشن‌کم جدید گوپرو بهبود‌های محسوسی را به همراه دارد؛ این موضوع از اهمیت زیادی برای کاربران و ورزشکاران برخوردار است.

در حالی که میزان نوردهی خودکار هیرو ۵ عملکرد بسیار خوبی دارد، گوپرو هیرو ۶ در این بخش نیز بهبود‌های محسوسی را تجربه کرده است. یکی از مشکلات دوربین جدید گوپرو، ناتوانایی ثبت دقیق رنگ‌ها در شرایط نوری زیاد و لبه‌ی اجسام است. البته پیش‌‌تر این دسته از مشکلات در هیرو ۵ نیز وجود داشتند که با به‌روزرسانی نرم‌افزاری تا حد زیادی بهبود می‌یابند. 

یکی از قابلیت‌های جدید هیرو ۶، توانایی ثبت ویدیو‌های صحنه آهسته در رزولوشن 1080p و نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه است. با این حال در بررسی انجام شده، کیفیت ویدیو‌های ضبط شده در این حالت کیفیت مطلوبی نداشته و شاهد شکست بسیاری در لبه‌ی اشیا هستیم. در طرف مقابل این دوربین ورزشی اکنون توانایی حذف لرزش‌ها در ویدیو‌ی صحنه آهسته 1080p و نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه را دارد که پیشرفت قابل توجهی است.

کاربران گوپرو اکنون می‌توانند به واسطه‌ی اپلیکیشن QuickStories، از ویدیو‌های خود به‌صورت خودکار و به واسطه‌ی هوش مصنوعی آن، کلیپی مونتاژ‌ کنند. 

مشخصاتGoPro Hero 6GoPro Hero 5
حداکثر رزولوشن فیلمبرداری۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه۳۸۴۰ در ۲۱۶۰ با نرخ ۳۰ فریم بر ثانیه
رزولوشن تصویربرداری۱۲ مگاپیکسل۱۲ مگاپیکسل
ویدیو صحنه آهسته1080p با نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه1080p با نرخ ۱۲۰ و 720p با نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه
لرزشگیرالکترونیکیالکترونیکی
میکروفناستریو با قابلیت حذف نویز باداستریو با قابلیت حذف نویز باد
ضدآبتا عمق ۹.۲ متریتا عمق ۹.۲ متری
اتصالات بی‌سیمبلوتوث، وای‌فایبلوتوث، وای‌فای
قابلیت‌های افزودهHDR، عکاسی حین فیلمبرداری، تایم‌لپس کنترل با دستورات صوتیHDR، عکاسی حین فیلمبرداری، تایم‌لپس کنترل با دستورات صوتی

نظر شما در رابطه با عملکرد گوپرو هیرو ۶ در برابر هیرو ۵ چیست؟

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید