تامرون از اولین لنز ۴۰۰-۱۸ میلی‌ متر جهان رونمایی کرد

تامرون از اولین لنز ۴۰۰-۱۸ میلی‌ متر جهان رونمایی کرد

شرکت تامرون (Tamron) اولین لنز ۴۰۰-۱۸ میلی‌متری جهان را با امکان بزرگ‌نمایی ۲۲.۲ برابر معرفی کرد.

18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD طبق ادعای شرکت تامرون، اولین لنز همه‌کاره و اولترا-تله فوتو در جهان محسوب می‌شود. این لنز تامرون می‌تواند تا ۲۲.۲ برابر زوم کند و با تمام دوربین‌های APS-C از شرکت‌های کانن و نیکون سازگار است. باوجود بزرگ‌نمایی بالا، این لنز تنها ۱۲۲ میلی‌متر طول و نزدیک به ۷۰۰ گرم وزن دارد؛ بنابراین برای عکاسی در سفر و مصارف روزمره، کاملا مناسب است.

تامرون لنز ۴۰۰-۱۸ میلی‌متر

برای به دست آوردن چنین نسبت بزرگ‌نمایی بالایی، تامرون از بدنه‌ای با افزایش طول سه مرحله‌ای استفاده کرده که دربرابر رطوبت هم مقاوم است. سیستم فوکوس خودکار این لنز ۴۰۰-۱۸ میلی‌متری، از موتور HLD شرکت تامرون استفاده می‌کند که طبق ادعای شرکت سازنده، عمل فوکوس را با دقت بالا و صدای کمی انجام می‌دهد. به‌علاوه این لنز، از سیستم جبران لرزش (Vibration Compensation) هم استفاده می‌کند که میزان لرزش لنز را تا ۲.۵ برابر کاهش می‌دهد. درضمن، سیستم قفل زوم هم برای جلوگیری از تغییر ناگهانی در میزان بزرگ‌نمایی آن، تعبیه شده است.

حداقل فاصله‌ی فوکوس در این لنز ۴۵۰ میلی‌متر است؛ بنابراین می‌تواند برای تمام حالت‌های عکاسی مثل عکاسی پرتره، ماکرو و تله فوتو استفاده شود. در ادامه، نمونه عکس‌های گرفته‌شده با این لنز را مشاهده کنید.

تامرون لنز ۴۰۰-۱۸ میلی‌متر

منبع PetaPixel
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده