اپل با همکاری ال جی اینوتک، آیفون 8 را به دوربین سه بعدی مجهز می کند

اپل با همکاری ال جی اینوتک، آیفون 8 را به دوربین سه بعدی مجهز می کند

اپل، آیفون‌های آینده خود را با همکاری شرکت ال‌جی اینوتک و استفاده از فناوری شرکت لینکس به ماژول دوربین سه‌بعدی مجهز خواهد کرد.

احتمالا اپل در دوربین آیفون‌های بعدی شگفتی‌های بزرگی خلق خواهد کرد و اگر اخبار رسانه‌های کره‌ای درست باشد؛ دوربین دوگانه به‌کاررفته در آیفون ۷ پلاس، تنها مقدمه‌ای است برای چیزهای جدیدی که در این زمینه در آینده شاهد خواهیم بود.

منابع نزدیک به شرکت ال‌جی اینوتک (LG Innotek) که یکی از شرکت‌های زیرمجموعه ال‌جی است و مسئولیت توسعه فناوری‌های جدید و ماژول‌های دوربین برای دستگاه‌های آن را به عهده دارد؛ گزارش کرده‌اند که اپل و تیمی از ال‌جی اینوتک، در حال همکاری هستند تا ماژول‌های دوربین سه‌بعدی را برای آزمایش در آیفون‌های آینده مهیا و در نهایت از این ماژول‌ها در آیفون استفاده کنند.

نباید فراموش کرد ال‌جی اولین شرکتی بود که یک گوشی با دوربین سه‌بعدی با نام Optimus 3D را در سال ۲۰۱۱ معرفی کرد.

البته فناوری 3D هرگز راهی که سازندگان تلویزیون انتظار داشتند، طی نکرد و به رشد و شکوفایی مورد نظر آنان نرسید؛ اما آنچه اپل تلاش می‌کند به دست آورد، شاید کاملا متفاوت باشد. اپل می‌تواند برای تأمین ماژول دوربین سه‌بعدی از فناوری شرکت لینکس (LinX) استفاده کند که سال قبل، این شرکت به قیمت ۲۰ میلیون دلار به دست آورد.

LinX used camera array sets

شرکت لینکس از مجموعه‌ دیافراگم‌های چندگانه کوچک استفاده می‌کند که ارتفاع آن نصف ارتفاع دوربین‌های به‌کار رفته در گوشی‌های عادی است. این شرکت از الگوریتمی برای کنترل این ماژول‌ها استفاده می‌کند که نتیجه آن تصاویر رنگی خیره‌کننده با دقت عمق بالا است. نکته جالب این فناوری، استفاده نرم‌افزار لینکس از تک‌تک پیکسل‌ها برای دریافت اطلاعات مربوط به عمق، به منظور ایجاد یک نقشه عمقی دقیق است که می‌تواند برای ساختاردهی به تصاویر سه‌بعدی مورد استفاده قرار گیرد. تیم کوک پیش از این نیز اعلام کرده بود واقعیت افزوده، قدم بعدی در دنیای تصویربرداری موبایل و تجربه کاربری است. بنابراین امید می‌رود که نتایج نقشه‌برداری سه‌بعدی دوربین‌های منتسب به ال‌جی را در آیفون بعدی شاهد باشیم.

منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید