تفاوت یخچال ساید بای ساید و یخچال دوقلو

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۵
مطالعه 6 دقیقه
راهنمای خرید یخچال فریزر
با دانستن تفاوت یخچال ساید بای ساید و یخچال دوقلو می‌توانید با در نظر گرفتن مزایا و معایب هرکدام انتخاب و خرید بهتری داشته باشید. با ما همراه باشید.
تبلیغات

وقتی به دنبال خرید یخچال هستید جدا از انتخاب برند، اولین انتخاب شما باید بین انواع مختلف یخچال موجود در بازار باشد. خریداران معمولاً به دلیل عدم آگاهی بین انتخاب یخچال ساید بای ساید و یخچال دوقلو مردد می‌مانند. اگر در مورد تفاوت یخچال ساید بای ساید و یخچال دوقلو بدانید، از مزایای یخچال ساید بای ساید و مزایای یخچال فریزر دوقلو اطلاع داشته باشید و به معایب یخچال ساید بای ساید و معایب یخچال‌های دوقلو آگاه باشید، ممکن نیست در انتخابتان اشتباه کنید.

در مقاله راهنمای خرید یخچال فریزر به‌طور کلی با ویژگی‌های یخچال آشنا شدید. در این مقاله با بررسی تفاوت یخچال ساید بای ساید و یخچال دوقلو شما را در خرید همراهی می کنیم.

درنهایت زمانی که تصمیمتان را گرفتید برای انتخاب بهتر به مقاله‌های بهترین یخچال‌های دوقلو ایرانی و خارجی و بهترین یخچال فریزر ایرانی و خارجی سر بزنید. می‌توانید قیمت یخچال فریزر را در بخش محصولات زومیت بررسی کنید.

تفاوت یخچال ساید بای ساید و یخچال دوقلو

بگذارید همین ابتدای مقاله ذهنتان را آماده کنم؛ بزرگترین شباهت یخچال ساید بای ساید و یخچال فریز دوقلو این است که هر دو شامل یخچال و فریزر هستند.

یخچال های ساید بای ساید، یخچا‌ل‌های یک‌تکه و سنگینی هستند که در آن‌‌ها یخچال و فریزر به‌هم متصل هستند و هر دو با نیروی یک موتور و کمپرسور کار می‌کنند. درحالی‌که یخچال‌های دوقلو از دو بخش مجزا، یک یخچال و یک فریزر، تشکیل شده‌اند. در اکثر مواقع می‌توان آن‌ها را جدا از هم قرار داد زیرا یخچال و فریزر هریک به موتور مجزا مجهزند. البته در مدل‌های محدودی که یک بُرد کنترل دارند و با یک سیم به یکدیگر مرتبط می‌شوند، امکان نصب دو دستگاه به صورت جداگانه وجود ندارد.

بدیهی است که مصرف انرژی یخچال های دوقلو به دلیل استفاده از دو موتور مجزا بیشتر از یخچال ساید بای ساید است.

با توجه به ظرفیت، یخچال فریزر دوقلو گزینه‌ی مناسبی برای خانواده‌های پرجمعیت یا پررفت‌وآمد و کسانی است که به فضای بیشتری برای نگهداری مواد غذایی در یخچال و فریزر نیاز دارند. یخچال‌های ساید عمق بیشتری دارند اما با توجه به ظرفیت اختصاص داده‌ شده برای هر بخش فریزر و یخچال درنهایت ظرفیت کمتری از یخچال‌های دوقلو دارند.

بزرگترین شباهت یخچال ساید بای ساید و یخچال فریز دوقلو این است که هر دو شامل یخچال و فریزر هستند

ابعاد و اندازه یخچال‌ها بسته به برند و مدلشان متفاوت است و نمی‌توان به‌طور دقیق به این موضوع اشاره کرد. معمولاً عرض یخچال‌های ساید نسبت به یخچال‌هایِ عادی فریزر بالا یا فریزر پایین بیشتر است و پیش از خرید باید مطمئن شوید که با در نظر گرفتن فضای هواخور، فضای مناسب قرار دادن آن را دارید. طراحی یخچال‌‌های ساید عمودی است پس ممکن است ارتفاعشان کمی بیشتر از یخچال‌های دوقلو باشد. یخچال‌ فریزهای دوقلو کنار هم قرار می‌گیرند، پس طبیعی است که پس از قرار گرفتن کنار هم، عرض بیشتری نسبت به ساید داشته باشند. بااین‌حال از آنجا که می‌توان یخچال را از فریزر جدا قرار داد و لازم نیست کنار هم باشند، می‌توانید یخچال را در آشپزخانه و فریزر را در مکان دیگری در خانه قرار دهید.

یخچال ساید بای ساید

باتوجه به آنچه گفتیم، مشخص است که وزن یخچال ساید بای ساید بیشتر از دوقلو است. دراصل یخچال‌های ساید یک واحد دوتایی هستند که وزن و ابعادشان می‌تواند در حمل‌ونقل و اسباب‌کشی دردسرساز شود. جابه‌جایی یخچال دوقلو راحت‌تر از ساید است و می‌تواند بدون ضربه دیدن منتقل شود.

در سال‌های پیش تکنولوژی به‌کار‌رفته در یخچال‌های ساید بسیار پیشرفته‌تر از یخچال‌های دوقلو بود و معمولاً ظاهر جذاب‌تری نسبت به دوقلوها داشتند. اکنون این اختلاف تکنولوژی و زیبایی بین دو نوع یخچال بسیار کاهش یافته و می‌توان مدل‌هایی از یخچال دوقلو را در بازار پیدا کرد که با یخچال ساید برابری می‌کنند. با‌این‌حال به‌طور کلی می‌توان گفت که یخچال‌های ساید تنوع و امکانات بیشتری دارند؛ اما می‌توانید مدل‌های جدیدتر یخچال فریزر‌های دوقلو را انتخاب کنید.

یخچال ساید بای ساید یک موتور دارد درحالی‌که یخچال و فریزر در یخچال دوقلو، هریک موتور مجزا دارند

قیمت یخچال ‌فریزرهای دوقلو از ساید بای ساید کمی کمتر است؛ اما این موضوعی نیست که باعث نگرانی شما شود. درنهایت باید براساس نیازها و ظرفیت و ابعاد یخچال، انتخاب کنید.

مزایای یخچال ساید بای ساید

یخچال‌های ساید بای ساید یک واحد دوتایی غیرمجزا متشکل از یخچال و فریزر هستند که ابعاد بزرگ و وزن زیادی دارند. در ادامه به برخی از مزایای آن‌ها اشاره می‌کنیم:

یخچال
 • یخچال‌های ساید به‌خوبی پاسخگوی نیازهای خانواده‌های کم ‌جمعیت تا متوسط که رفت‌و‌آمد زیادی ندارند، هستند.
 • طراحی یخچال های ساید بای ساید زیبا است و با توجه به تنوع زیادی که دارند، دست شما را در انتخاب باز می‌گذارند.
 • تکنولوژی‌های به کاررفته در یخچال‌های ساید معمولاً بیشتر و به‌روزتر از یخچال‌های دوقلو است. بیشتر مدل‌های جدید ساید شامل امکانات جانبی مثل آبسردکن، یخساز و مینی‌بار هستند.
 • مصرف انرژی یخچال‌‌های ساید به‌دلیل استفاده یخچال و فریزر از یک موتور کمتر از یخچال‌های دوقلوی دوموتوره است.
 • یخچال‌های ساید بای ساید به‌دلیل استفاده از یک موتور تولید سروصدای کمتری نسبت به یخچال‌ فریزهای دوقلو دارند.

معایب یخچال ساید بای ساید

ظرفیت کم یخچال
 • یخچال‌های ساید وزن بیشتری از دوقلوها دارند؛ درنتیجه جابه‌جایی و حمل‌ونقل یخچال‌های ساید نسبت به یخچال فریزرهای دوقلو سخت‌تر است.
 • با توجه به این‌که دو بخش یخچال و فریزر در نوع ساید به هم متصل هستند و امکان جدا از هم قرار دادن آن‌ها وجود ندارد، باید فضای کافی برای قرار دادن یخچال ساید در منزلتان وجود داشته باشد. فضای مناسب برای هواخور را هم در نظر بگیرید.
 • از آنجا که یخچال ساید بای ساید از یک موتور استفاده می‌کند، در صورت آسیب دیدن موتور، هر دو بخش یخچال و فریزر دچار مشکل می‌شوند. شما تا تعمیر موتور نمی‌توانید از هیچ بخشی استفاده کنید و موادغذایی داخل یخچال و فریزر خراب می‌شوند.
 • بخش فریزر در یخچال‌های ساید به اندازه یخچال‌های دوقلو جادار نیست و معمولاً‌ کمتر از یخچال فضا دارد. بنابراین ساید بای ساید برای کسانی که موادغذایی زیادی فریز می‌کنند، گزینه مناسبی نیست.

مزایای یخچال فریزر دوقلو

یخچال فریزرهای دوقلو از دو دستگاه یخچال و فریزر تشکیل شده‌اند که هیچکدام به هم متصل نیستند و می‌‌توان آن‌ها را جدا از هم قرار داد. بنابراین اگر فضای کافی برای قرار دادن یخچال ساید ندارید، می‌توانید با خرید یخچال دوقلو و قرار دادن جداگانه آن‌ها در منزل‌، نیازتان را رفع کنید.

مزایای یخچال فریزر دوقلو
 • یخچال فریزر دوقلو مناسب خانواد‌ه‌های پرچمعیت و پررفت‌و‌آمد و کسانی است که فضای زیادی برای فریز کردن مواد غذایی نیاز دارند.
 • با توجه به متصل نبودن دو بخش یخچال و فریزر در دوقلوها، امکان جابه‌جایی و حمل‌ونقل آسان آن‌ها وجود دارد.
 • یکی از بهترین مزایای یخچال‌های دوقلو مجهز بودن به دو موتور جداگانه است. پس اگر یکی از موتورها خراب شود، موتور دیگر به کار خود ادامه می‌دهد و مواد غذایی در بخش دیگر خراب نمی‌شود.
 • یخچال‌های دوقلو قیمت کمتری نسبت به ساید دارند. البته این موضوع بسته به برند و مدل متفاوت است.

معایب یخچال‌های دوقلو

یخچال
 • جدا بودن موتور یخچال و فریزر در یخچال دوقلو باعث افزایش مصرف انرژی می‌شود.
 • به دلیل استفاده از دو موتور در یخچال دوقلو، بدیهی است که صدای بیشتری تولید می‌شود، به‌خصوص اگر یخچال و فریزر کنار هم قرار گیرند.
 • باتوجه به این‌که وقتی یخچال فریزر دوقلو کنار هم قرار می‌گیرند، عرض بیشتری از ساید اشغال می‌کنند، اگر امکان نگهداری جداگانه آن‌ها را ندارید باید فضای بیشتری برای قرار دادنشان کنار هم داشته باشید.

سوالات متداول زومیت

 • تفاوت یخچال ساید بای ساید و یخچال دوقلو چیست؟

  یخچال های ساید بای ساید، یخچا‌ل‌های یک‌تکه و سنگینی هستند که در آن‌‌ها یخچال و فریزر به‌هم متصل هستند و هر دو با نیروی یک موتور و کمپرسور کار می‌کنند. یخچال‌های دوقلو از دو بخش مجزا، یک یخچال و یک فریزر تشکیل شده‌اند. در اکثر مواقع می‌توان آن‌ها را جدا از هم قرار داد زیرا یخچال و فریزر هریک به موتور مجزا مجهزاند.

 • مزایای یخچال ساید بای ساید نسبت به دوقلو چیست؟

  یخچال‌های ساید به‌خوبی پاسخگوی نیازهای خانواده‌های کم ‌جمعیت تا متوسط که رفت‌و‌آمد زیادی ندارند، هستند.

  با توجه به تنوع زیادی که دارند، دست شما را در انتخاب باز می‌گذارند.

  تکنولوژی‌های به کاررفته در یخچال‌های ساید معمولاً بیشتر و به‌روزتر از یخچال‌های دوقلو است.

  مصرف انرژی یخچال‌‌های ساید به‌دلیل استفاده یخچال و فریزر از یک موتور کمتر از یخچال‌های دوقلوی دوموتوره است و تولید سروصدای کمتری نسبت به یخچال‌ فریزهای دوقلو دارند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات