کره جنوبی با بودجه ۷٫۳ میلیارد دلاری از صنعت تراشه حمایت می‌کند

یک‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۸
مطالعه 1 دقیقه
پردازنده مرکزی / CPU اینتل یا ای ام دی AMD در دست یک کاربر روی مادربرد
کره‌ی جنوبی می‌خواهد با سرمایه‌گذاری سنگین از صنعت تراشه‌سازی خود حمایت کند.
تبلیغات

چوی سانگ‌موک، وزیر دارایی کره‌ی جنوبی، اعلام کرد کشورش در حال تدوین برنامه‌ای برای تأمین بیش از ۱۰ تریلیون وون (۷٫۳ میلیارد دلار) به‌منظور تقویت صنعت نیمه‌هادی است.

به روایت بلومبرگ، سانگ‌موک در جلسه‌ای با تولیدکنندگان محلی قطعات و تجهیزات تراشه گفت که دولت در حال بررسی راه‌هایی برای حمایت از این صنعت است.

یکی از ایده‌ها این است که بانک توسعه‌ی کره‌ی جنوبی که تحت مالکیت دولت قرار دارد، تأمین مالی پروژه‌ها را برعهده بگیرد یا اینکه بودجه ازطریق صندوق مشترک دولتی و خصوصی تأمین شود. جزئیات دقیق برنامه‌های دولت کره‌ی جنوبی به‌زودی اعلام خواهد شد.

سرمایه‌گذاری کره در صنعت تراشه در حالی صورت می‌گیرد که دولت آمریکا به متحدان خود از جمله کره‌ی جنوبی فشار می‌آورد تا محدودیت‌های دسترسی چین به فناوری نیمه‌هادی‌ها را تشدید کنند.

کره‌ی جنوبی بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تراشه‌های حافظه در جهان به‌حساب می‌آید و با سرمایه‌گذاری ۴۷۰ میلیارد دلاری در تأسیسات چندخوشه‌ای تولید تراشه در خارج از سئول، تلاش می‌کند جایگاه خود را تثبیت کند. برای حمایت از این طرح، دولت اقداماتی از جمله مشوق‌های مالیاتی برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات