مدیرعامل انویدیا روزانه ۱۴ ساعت کار می‌کند

شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۲۵
مطالعه 2 دقیقه
جنسن هوانگ مدیر عامل انویدیا
مدیرعامل انویدیا با سحرخیزی و کار روزانه‌ی ۱۴ ساعتی، انویدیا را به شرکتی ۲ تریلیون دلاری تبدیل کرد.
تبلیغات

جن‌سون هوانگ، بنیان‌گذار و مدیرعامل انویدیا، می‌گوید که صبح‌ها ساعت ۶ از خواب بیدار می‌شود و مشغول ورزش می‌شود. او در ادامه ۱۴ ساعت کار می‌کند.

شاخص میلیاردرهای بلومبرگ هوانگ را با دارایی خالص ۷۳ میلیارد دلار بیستمین فرد ثروتمند جهان معرفی می‌کند؛ اما به‌نظر می‌رسد ثروتمندی مسئولیت سنگینی باشد. او سال گذشته در اجلاس DealBook نیویورک تایمز گفت: «من مغرور و با اعتمادبه‌نفس از خواب بیدار نمی‌شوم؛ بلکه نگران و علاقه‌مند بیدار می‌شوم.»

دلیل نگرانی و اضطراب هوانگ این است که انویدیا اواخر دهه‌ی ۱۹۹۰ تا مرز ورشکستگی پیش رفته بود؛ خاطره‌ای که او هنوز نتوانسته است فراموش کند.

انویدیا پس از مایکروسافت و اپل اکنون بیش از ۲ تریلیون دلار ارزش دارد. یکی از دلایل افزایش ارزش این شرکت، افزایش تقاضا برای تراشه‌های هوش مصنوعی انویدیا است.

جنسن هوانگ مدیر عامل انویدیا
Bloomberg

استانداردهای مدیریتی هوانگ بسیار زیاد است. هوانگ می‌گوید که سخت‌گیر و کمال‌گرا است و کارکردن برای او، فرایند دشواری دارد. مدیرعامل انویدیا در ۶۱ سالگی هنوز سرحال به‌نظر می‌رسد و نشانه‌های خستگی و ازکارافتادگی در او دیده نمی‌شود.

هوانگ هر روز هفته و حتی در تعطیلات کار می‌کند و عاشق کاری است که انجام می‌دهد. هوانگ می‌گوید از لحظه‌ی بیدار‌شدن تا زمان رفتن به رخت‌خواب کار می‌کند: «هفت روز در هفته کار می‌کنم. وقتی کار نمی‌کنم، به کار فکر می‌کنم و وقتی کار می‌کنم، کار می‌کنم! من به پای فیلم می‌نشینم؛ اما آن‌ را به‌خاطر نمی‌آورم؛ چون به کار فکر می‌کنم.»

برخلاف بسیاری از مدیران ارشد صنعت فناوری، هوانگ فکر می‌کند اگر مدام در حال مصاحبه باشید، نمی‌توانید «متولی و حافظ فرهنگ» بمانید. هوانگ می‌گوید که مدیران باید گزارش مستقیم را از بیشتر کارکنان دریافت کنند.

هوانگ در سال ۲۰۰۳ به دانشجویان دانشگاه استنفورد گفت که سعی کرده است زمان خود را صرف حوزه‌هایی کند که تأثیر طولانی‌مدت بر شرکت خواهند گذاشت. او افزود به‌عنوان مدیرعامل زمان همیشه مال شما نیست؛‌ بنابراین، باید نظم و انضباط داشته باشید تا زمان را ازآنِ خود کنید.

هوانگ می‌گوید: «اغلب به دفتر می‌آیم و به مدیر برنامه‌هایم می‌گویم که تقویمم را پاک کند تا بتوانم زمان را به عقب برگردانم. اغلب اوقات شما نیز به‌عنوان مدیر به این نتیجه می‌رسید که نخوابیدن انتخاب معقولانه‌ای است؛ زیرا وقتی نمی‌خوابید زمان بیشتری دارید.»

یکی از حوزه‌هایی که هوانگ روی آن زمان می‌گذارد، برنامه‌ریزی محصول و طرح‌ریزی استراتژی است که بسیار از آن لذت می‌برد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات