خالق ChatGPT رسماً وارد آسیا می‌شود

سه‌شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۶:۵۸
مطالعه 1 دقیقه
سم آلتمن / Sam Altman مدیرعامل سابق OpenAI در حال خداحافظی
شرکت OpenAI، خالق چت‌بات معروف ChatGPT، احتمالاً دفتر جدیدی در کشور ژاپن باز می‌کند.
تبلیغات

شرکت OpenAI قصد دارد اولین دفتر آسیایی خود را در توکیو ژاپن افتتاح کند. این دفتر جدید که قرار است در ماه آوریل ۲۰۲۴ (فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۳) افتتاح شود، سومین دفتر بین‌المللی OpenAI پس از لندن (پایتخت انگلستان) و دوبلین (پایتخت ایرلند) خواهد بود.

سم آلتمن، بنیان‌گذار و مدیرعامل OpenAI، سال گذشته پس از دیدار با فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن، اعلام کرد که این شرکت در حال بررسی افتتاح یک دفتر رسمی در ژاپن است. OpenAI قصد دارد خدمات زبان ژاپنی خود را گسترش دهد و با دولت این کشور در زمینه‌ی کاهش ریسک‌های احتمالی و اجرای مقررات همکاری کند.

OpenAI که با رونمایی از ChatGPT در ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ (۹ آذر ۱۴۰۱) توجه زیادی را به خود جلب کرد، برای گسترش بسترهای خود و تولید تراشه‌ی هوش مصنوعی، در حال مذاکره برای جذب سرمایه است.

پذیرش هوش مصنوعی در میان شرکت‌های ژاپنی در حال گسترش است و شرکت‌هایی مانند نیپون‌تلگراف و سافت‌بنک در حال رقابت برای ارائه‌ی خدمات نوین به زبان ژاپنی هستند.

با توجه به اینکه هوش مصنوعی به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از مهم‌ترین عناصر دنیای تجارت الکترونیک در جهان است، حضور OpenAI در ژاپن می‌تواند نقش مهمی در شکل‌گیری آینده‌ی این فناوری داشته باشد.

دفتر جدید نه‌تنها به تقویت توانایی‌های OpenAI در ارائه‌ی خدمات به زبان ژاپنی کمک خواهد کرد، بلکه انتظار می‌رود که به‌عنوان پل ارتباطی‌ای بین شرکت و دولت ژاپن عمل کند تا در زمینه‌های مختلف مرتبط با هوش مصنوعی همکاری نزدیکی داشته باشند و این صنعت را به سطحی دیگر هدایت کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات