سفر رهبر سامسونگ به اروپا؛ غول کره‌ای فعالیت‌هایش را گسترش می‌دهد

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
چهره شاد لی جائه یونگ جی وای لی وارث و رئیس هیئت مدیره سامسونگ Samsung
مدیرعامل سامسونگ در اروپا به‌عنوان نماینده‌ی کره‌ جنوبی برای کسب میزبانی نمایشگاه اکسپو ۲۰۳۰ تلاش می‌کند.
تبلیغات

لی‌ جائه‌یونگ، رئیس هیئت‌مدیره و رهبر سامسونگ، در اولین سفر خود پس از محاکمه‌ی مربوط‌ به پرونده‌ی خبرساز سال ۲۰۱۵، به اروپا رفت. هدف از این سفر نه‌تنها ایجاد مشارکت‌های تجاری، بلکه جلب حمایت از تلاش کره‌ جنوبی برای میزبانی نمایشگاه جهانی اکسپو ۲۰۳۰ در بوسان است.

به گزارش KEDglobal، لی‌ جائه‌یونگ در لندن، عملکرد و شرایط بازار را بررسی خواهد کرد. سامسونگ به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی تراشه در جهان، بازیگر اصلی بازار گوشی های هوشمند و تلویزیون در اروپا است.

انتظار می‌رود روز چهارشنبه، جائه‌یونگ در یک گردهمایی برای تقویت شبکه‌ی تجاری محلی بین کره‌ جنوبی و سامسونگ با بریتانیا شرکت کند. رئیس سامسونگ به‌عنوان بخشی از هیئت کره‌ای در این گردهمایی شرکت خواهد کرد.

لی روز پنجشنبه به پاریس سفر خواهد کرد تا از پیشنهاد کره برای میزبانی نمایشگاه اکسپو ۲۰۳۰ در بوسان، بزرگ‌ترین شهر بندری کره، حمایت کند. کره برای کسب میزبانی این نمایشگاه، با کشورهایی مانند عربستان سعودی و ایتالیا رقابت می‌کند. در ۲۸ نوامبر (۷ آذر)، برنده با رأی کشورهای عضو دفتر بین المللی نمایشگاه‌ها (BIE) مشخص خواهد شد.

رئیس سامسونگ به سراسر جهان سفر کرده است تا پیشنهاد دولت و مسئولان تجاری کره‌ی جنوبی برای میزبانی نمایشگاه جهانی را رهبری کند. ظاهراً او اوایل سال جاری میلادی نیز از جزایر کوک در اقیانوس آرام جنوبی بازدید کرد تا حمایت دولت این منطقه را در جریان نشست PIF (انجمن جزایر اقیانوس آرام) جلب کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات