انتقام‌گیری به سبک ایلان ماسک؛ توییتر از شرکت حقوقی WLRK شکایت کرد

دوشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۰
مطالعه 1 دقیقه
ایلان ماسک / Elon Musk کت شلوار مشکی پیراهن سفید
شرکت حقوقی WLRK آبان سال گذشته ایلان ماسک را به خرید توییتر مجبور کرد؛ اما اکنون ماسک از WLRK شکایت کرده است.
تبلیغات

ایکس کورپ، شرکت مادر توییتر، پرونده‌ی حقوقی علیه واچ‌تل، لیپتون، روزن و کاتس (WLRK) به راه انداخته و این شرکت حقوقی را به دریافت پول بیش‌از‌حد متهم کرده است.

در زمانی‌که ایلان ماسک قصد داشت از پیشنهاد ۴۰ میلیارد دلاری برای خرید توییتر صرف‌نظر کند، WLRK به نیابت از توییتر در دادگاه شرکت کرد. در‌نهایت پس از تلاش وکلای WLRK، توییتر ایلان ماسک را مجبور کرد که قرارداد را نهایی کند و توییتر ۹۰ میلیون دلار به WLRK پرداخت کرد.

توییتر ۸۴٫۳ میلیون دلار از قرارداد امضاشده با WLRK که «دستمزد موفقیت» در پرونده به‌حساب می‌آمد، ۲۷ اکتبر ۲۰۲۲ (۵ آبان ۱۴۰۱) توییتر پرداخت کرد؛ یعنی همان روزی که ایلان ماسک اعلام کرد توییتر را ازآنِ خود کرده است.

به‌گزارش تک‌اسپات، ایکس کورپ می‌گوید دستمزد ۹۰ میلیون دلاری اقدام استثمارگرانه‌ی WLRK بوده است؛ خصوصاً با در‌نظر‌گرفتن این‌ موضوع که چنین دستمزدی فقط برای چند ماه خدمت‌دهی دریافت شده است.

به‌گفته‌ی ایکس کورپ، «دستمزد موفقیت» به‌همراه هزینه‌ی ۱۶ میلیون دلاری برای خدمات ساعتی به WLRK پرداخت شده است. شرکت ایلان ماسک اکنون در تلاش است تا تمامی هزینه‌های اضافی و هزینه‌ی مربوط‌ به دادرسی که به وکلای WLRK داده است، از این شرکت پس بگیرد.

اسناد فاش‌شده نشان می‌دهند که یکی از اعضای سابق هیئت‌مدیره‌ی توییتر از دستمزدی که WLRK تعیین‌ کرده، شگفت‌زده شده است؛ با‌این‌حال هیئت‌مدیره در‌نهایت پرداخت این دستمزد را تأیید کرد.

شرکت هلدینگ ایکس کورپ WLRK را به تحصیل دارایی غیرعادلانه، نقض وظیفه‌ی امانتداری، کمک و مشارکت در نقض وظیفه‌ی امانتداری و نقض قوانین تجارت و مشاغل کالیفرنیا متهم کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات