مایکروسافت احتمالا با ۱۶ میلیارد دلار شرکت Nuance را تصاحب می‌کند

دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
بلومبرگ از انجام مذاکراتی پیشرفته بین مایکروسافت و Nuance برای اضافه شدن این شرکت به زیرمجموعه‌ی ردموندی‌ها خبر می‌دهد. قرارداد احتمالی مایکروسافت و Nuance تقریبا ۱۶ میلیارد دلار ارزش خواهد داشت.
تبلیغات

دیسکورد احتمالا قرار نیست تنها شرکت مهم مورد نظر مایکروسافت برای تصاحب کردن باشد. انگجت می‌نویسد مایکروسافت وارد «مذاکرات پیشرفته» با یکی از شرکت‌های بسیار بزرگ حوزه‌ی فناوری‌های گفتاری با نام Nuance شده است و قراردادی که احتمالا بین مایکروسافت و Nuance امضاء می‌شود، تقریبا ۱۶ میلیارد دلار ارزش دارد.

در حال حاضر هیچ تضمینی وجود ندارد که Nuance به زیرمجموعه‌ی مایکروسافت اضافه شود؛ اما مذاکرات به ‌حدی پیش رفته است که به ادعای بلومبرگ، مایکروسافت و Nuance ممکن است همین هفته قرارداد را امضاء و جزئیات ماجرا را رسانه‌ای کنند.

در حال حاضر افشاگران نگفته‌اند چرا مایکروسافت به ‌دنبال تصاحب Nuance است. تصاحب این شرکت می‌تواند برخی مزایا برای مایکروسافت به‌ همراه داشته باشد. Nuance به‌ خاطر توسعه‌ی سیستم تشخیص گفتار متکی ‌بر هوش مصنوعی نامی شناخته‌شده در صنعت است و مایکروسافت احتمالا می‌خواهد از این سیستم و دیگر ابزارهای هوش مصنوعی Nuance در محصولاتش بهره بگیرد.

توافق احتمالی دو شرکت می‌تواند برای اهدافی که مایکروسافت در حوزه‌ی مراقبت‌های بهداشتی دارد نیز مزیت‌هایی به ‌ارمغان بیاورد. مایکروسافت پیش‌تر روی پروژه‌ی Cloud for Healthcare و چند پروژه‌ی دیگر با Nuance همکاری کرده است. یکی از پروژه‌های مشترک این دو شرکت در تلاش است مکالمات دکتر و بیمار را به پرونده‌ی پزشکی تبدیل کند. 

تصاحب Nuance توسط مایکروسافت احتمالا خطری متوجه فناوری‌های عمومی این شرکت مثل نرم‌افزار Dragon Anywhere نمی‌کند و بعید نیست مایکروسافت استراتژی این نرم‌‌افزار را تغییر بدهد؛ به ‌همین دلیل اگر به‌زودی شاهد بازطراحی Dragon Anywhere یا ادغام شدن آن با یکی از سرویس‌های مایکروسافت بودید تعجب نکنید. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات