زیباترین دفاتر کاری دنیا در سال ۲۰۱۸

یک‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
مطالعه 7 دقیقه
زیباترین دفاتر اداری در سال ۲۰۱۸ را بشناسید. این دفاتر، با ویژگی‌های به‌خصوص و فراهم کردن امکانات متنوع، فضاهای کاربردی و جذابی را به‌وجود آورده‌اند.
تبلیغات

لیست زیر ۹ عدد از جذاب‌ترین دفاتر اداری را نشان می‌دهد که با ویژگی‌هایی بسیار خاص خود (از محل عرضه‌ی بستنی ایتالیایی گرفته تا اتاق‌های سم‌زدایی دیجیتال) تمام نیازهای کارکنان را برطرف می‌کنند. این دفاتر، جدا از مزیت‌هایشان؛ مکان‌هایی زیبا برای کار، انجام پروژه‌ها و ایده‌پردازی هستند. در ادامه توضیحی در مورد طراحی این دفاتر به همراه گالری کوچکی از نمونه‌های آنها را مشاهده می‌کنید.

شرکت کودیگو دل سور در مونته‌ویدیو، اوروگوئه

این شرکت در حوزه‌ی توسعه‌‌ی برنامه‌های گوشی موبایل فعالیت می‌کند. کودیگو دل سور، عمارتی مربوط به دهه‌ی ۱۹۲۰ را تبدیل به اداره‌ای با تم استیم‌پانک (ژانری علمی‌تخیلی) کرده‌ و تجمل و فرهیختگی را با تکنولوژی و فضای مدرن شرکت درآمیخته است.

کنار هم گذاشتن بهترین‌ ویژگی‌ها از دو دنیای متفاوت

در این ساختمان سه‌طبقه که ۱۵ اتاق نیز دارد؛ می‌توان مبلمان‌هایی از جنس چرم مرغوب، پیانویی عظیم و آثار هنری ویدیویی با حس‌وحالی شبیه به ابرکامپیوترهای آخرالزمانی را دید.

فضای خانگی

اداره دارای یک کتابخانه، فضاهای کاری مختلف، آشپزخانه‌ای در هر طبقه، اتاق مخصوص باربیکیو، اتاق بازی و یک باغ است. همچنین دو حیاط داخلی و دو استخر در آن موجود است که کارکنان، تابستان‌ها در روزهای جمعه‌ از آن استفاده می‌کنند.

beautiful offices
beautiful offices
beautiful offices

شرکت بامبل در آستین، تگزاس

این شرکت، تولیدکننده‌ی یک برنامه‌ی شبکه‌ی اجتماعی است و از تمِ لانه‌زنبوری در طراحی فضا، بهره‌ی زیادی برده‌ است.

مارک‌دار

دفترهای این شرکت پر از نقش‌های لانه‌زنبوری هستند و در کاشی‌ها، قفسه‌ها و اثاثیه می‌توان هزاران نقش شش‌ضلعی دید. جملات الهام‌بخشی بر دیوارهای دفتر نوشته شده است، مانند: «اولین قدم را خودت بردار» یا «تبدیل به مدیری شو که پدر و مادرت همیشه آرزویش را داشتند».

محیطی زنانه

۸۵ درصد از پرسنل شرکت بامبل را زنان تشکیل می‌دهند. بنابراین، شرکت اتاقی مخصوص شیردهی برای مادران در نظر گرفته است (شرکت بامبل به‌عنوان مکانی مطابق با نیازهای مادران شناخته شده است). همچنین، کارکنان در اتاق زیبایی می‌توانند به‌صورت مجانی موهای خود را کوتاه و مدل داده و ناخن‌هایشان را مانیکور کنند!

bumble office

شرکت هاچ در کالورسیتی، کالیفرنیا

هاچ، نرم‌افزاری است که با آن می‌توان به‌صورت مجازی، به طراحی خانه پرداخت؛ بنابراین طبیعی است که شرکت تولیدکننده‌ی آن به طراحی فضای دفتر خود اهمیت زیادی بدهد. هدف شرکت، خلق فضایی خلاقانه و همچنین راحت بوده است.

زندگی شهری

در شرکت هاچ، هر اتاق به‌گونه‌ای تزئین شده است که قسمتی از شهر لس‌آنجلس را نشان می‌دهد. فضاهای عمومی مانند آشپزخانه و اتاق‌های کنفرانس نیز به‌کمک نرم‌افزار خود شرکت طراحی شده‌اند تا حس‌وحالی راحت، دنج و زنده داشته باشند.

ایده‌های خلاقانه

سرویس‌های بهداشتی شرکت در عین کوچک بودن، دارای کاغذهای دیواری جذاب و پر از رنگ و طرح هستند. هنرمندی در راهروی بیرون از سرویس‌ها، نقاشی‌های دیواری با موضوع طراحی موردعلاقه‌ی شرکت کشیده است.

Hutch office

شرکت اینستاگرام در نیویورک

وقتی وارد شرکت اینستاگرام واقع در فروشگاه وانامیکرز می‌شوید، یک دیوار خوش‌آمدگوییِ دیجیتالی را می‌بینید که منتخبی از محتواهای کاربران جهانی اینستاگرام که بالغ بر ۸۰۰ میلیون نفر هستند را نمایش می‌دهد. تصاویر روی دیوار نیز از خود اینستاگرام هستند.

بستنی ایتالیایی میل دارید؟

یکی از قسمت‌های جالب شرکت، محل عرضه‌ی بستنی ایتالیایی و آبمیوه‌ است  که با الهام از استایل کوبا و میامی در دهه‌ی ۱۹۳۰ طراحی شده است. بیش از ۱۸ نوع گلاسه‌ و آبمیوه با اسم‌های فیلترهای اینستاگرام و بیش از ۲۰ طعم بستنی ایتالیایی برای سفارش موجود است.

زیبایی عکس

ارتفاع هر دو طبقه را زیاد در نظر گرفته‌اند تا دیوارهای پر از گیاه در کنار پنجره‌های بزرگ شرکت، پس‌زمینه‌ای مناسب برای عکس یا ویدیو گرفتن باشند.

instagram office

شرکت لورئال در پاریس

این شرکتِ جهانیِ لوازم آرایش با آژانس طراحی و معماریِ مزون سارا لاوآن همکاری کرد تا پردیس اداری جدیدش در کرانه‌های رود سن را طراحی کند.

رنگ‌های ملایم

فضای شرکت، حس‌وحالی گرم و پذیرا دارد. میز و صندلی‌ها، کوتاه و به رنگ‌های آبی روشن و صورتی لطیف هستند. دسته‌های تزئینات شیشه‌ای با رنگ‌های طبیعی و خنثی، باعث شده‌اند تا محیط شرکت ملایم و لطیف به‌نظر برسد.

اتاق‌های استراحت

این پردیس اداری، دارای بیش از ۲ هزار کارمند است و باغچه‌های متعددی در ایوان‌ها و یک تراس در طبقه‌ی هشتم دارد که رو به پاریس و منطقه‌ی تجاری شهر به‌نام لَدیفنس است. همچنین یک سالن زیبایی و چند اتاق سم‌زدایی دیجیتال نیز برای استفاده‌ی کارکنان موجود است.

L’Oreal Office

شرکت آیدیاز لب در شانگهای

آیدیاز-لب که آزمایشگاهی تحقیقاتی در زمینه‌ی تکنولوژی است،‌ از شرکت طراحی اِکس‌پلاس-لیوینگ کمک گرفت تا برایش محیطی با تم عصر ارتباطات طراحی کند.

محیط‌های گروهی

طبقه‌ی دوم، محیطی برای فعالیت‌های گروهی کارکنان و مکانی است که تیم‌ تحقیق و توسعه در آن بر تجاری‌سازیِ تکنولوژی تشخیص چهره و برنامه‌های واقعیت مجازی کار می‌کند.

فضای صنعتی

فضای شرکت با الهام از محیط کارخانجات و قطعاتی مانند راکتورهای شیمیایی و لوله‌های انتقال انرژی تزئین شده است. این لوله‌ها، کارکرد خاصی نیز دارند؛ سیم‌ها را پنهان می‌کنند تا زیبایی مینیمال محیط حفظ شود.

Ideas Lab Office

شرکت گیفی در نیویورک

این شرکت به‌خاطر مجموعه‌ی عکس‌های متحرک (گیف) خود معروف است؛ GIPHY به شرکت معماری اِی.اف، سفارش محیطی با این ویژگی‌ها را داد: فضایی باز، آشپزخانه‌ای شبیه به رستوران و اتاق‌های خلاقانه‌ی چندکاره.

دفتر-صحنه

مرکز توجه شرکت، «گیفی پارک» است که در آن فضایی مرکزی وجود دارد و گروه‌های مختلف کاری در اطرافش حلقه می‌زنند. این فضای مرکزی در هنگام جلسات، اجراهای هنرمندان یا هر رویداد دیگری (که قرار است به گیف تبدیل شود)، به‌شکل یک صحنه درمی‌آید.

اتاق بازی

کارکنان برای رفع خستگی می‌توانند سری به زیرزمین شرکت بزنند. این مکان، هم فضایی خلاقانه و هم محیطی برای بازی است. همچنین یک محل عرضه‌ی قهوه با سرویس کامل و استراحت‌گاهی پر از آثار هنری شرکت نیز در آن وجود دارد.

GIPHY

شرکت نیودی در لندن

این شرکتِ مالی، از شرکت طراحی اوکترا سفارش طراحی محیطی مدرن و جسورانه داد که تم ویکتوریایی داشته و برای کارهای گروهی مناسب باشد.

تغییرات نو

ایده‌ی این طراحی، خلق محیطی جدید بود که در عین حال ویژگی‌های قرن هجدهمی مکان را حفظ کند. مثلاً اَشکال و پس‌زمینه‌های منحصربه‌فرد فضا در تضاد با دیوارهای آجری قدیمی آن هستند.

جای نشستن

این دفتر دارای ۳۰۰ ایستگاه کاری ثابت، میزهای کاری همگانی، اتاقک‌های متعدد برای جلسات و کافه‌ای بزرگ است.

NewDay Offices

شرکت دی-پلاس گلوبال در گوانگژو

این شرکتِ تولیدات طبیعی، از ظاهر رسمی ادارات فاصله گرفته و رنگ‌ها و خطوط جسورانه‌ای را در طراحی‌اش به‌کار برده است.

محیط طبیعی

میز پذیرش که به‌شکل قایق است، رنگ‌های گرم و زردمانند فضا را منعکس می‌کند. این ترکیب رنگ به‌منظور ایجاد احساس راحتی و آسودگی انتخاب شده است.

اسب‌ها

سرویس‌های بهداشتی شرکت، فضای خاصی دارند. لامپی به‌شکل یک اسب بزرگ در گوشه قرار گرفته و کاشی‌های الماسی‌شکل و دیوارهای زمردی، آن را بسیار برجسته جلوه می‌دهند.

Dplus Global
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات