راه هایی برای افزایش انگیزه دورکاران

راه هایی برای افزایش انگیزه دورکاران

کارمندان دورکار، سرمایه‌ی مهمی برای شرکت هستند و باید مانند سایر کارمندان با آن‌ها برخورد شود. مدیریت این افراد سخت است، اما مطمئنا ارزش این سختی را دارد.

بهترین مطالعات علمی نشان می‌دهند زمانی که کارمندان، بخشی از کارهای خود را از راه دور انجام می‌دهند، بهره‌وری بسیار بالاتری دارند. البته این بدان معنا نیست که کار کردن از خانه تمام مشکلات کارمندان را از بین می‌برد. درواقع کارآفرینان و مدیران برای موفقیت شرکت خود نباید روحیه و انگیزه‌دهی به این دسته از کارمندان خود را فراموش کنند. ۵ راهی که در ادامه‌ی این مقاله‌ی زومیت بررسی شده است، برای بالا بردن انگیزه‌ی کارمندان دورکار توصیه می‌شود.

freelance

۱- آن‌ها را در جریان امور قرار دهید

کارمندانی که به‌طور مرتب در محیط شرکت حضور پیدا می‌کنند، تحت تأثیر رفتار خوب و بد همکاران خود قرار می‌گیرند. اما این موضوع برای کارمندان دورکار صدق نمی‌کند. این افراد تحت تأثیر جو مثبت شرکت قرار نمی‌گیرند و همچنین شرایط بد شرکت روی روحیه‌ی آن‌ها تأثیری ندارد. این یعنی مدیران یک شرکت باید تلاش بیشتری به خرج بدهند تا این کارمندان نیز در جریان اتفاقات شرکت قرار بگیرند. معمولا شرکت‌هایی که فرهنگ بالایی دارند، بیشتر تلاش می‌کنند تا رفتار موفقیت‌آمیز را در همه‌ی کارمندان خود پرورش دهند.

۲- در صورت امکان بخواهید که به شرکت بیایند

نتیجه‌ی یکی از تحقیقات نشان می‌دهد تنها ۳۰ درصد کارمندان دورکار با مسائل شرکت درگیر هستند. کارمندان معمولی به علت حضور داشتن در جو شرکت، احساس مسئولیت‌پذیری بیشتری دارند. بنابراین اگر امکانش را دارید، از کارمندان دورکار خود بخواهید که حداقل هفته‌ای ۱ بار به شرکت مراجعه کنند. ۴۱ درصد کارمندانی که تنها یک یا ۲ روز به شرکت مراجعه می‌کنند نیز به‌خوبی در جریان امور شرکت قرار می‌گیرند. هفته‌ای یک بار ملاقات کردن با کارمندان دورکار کمک می‌کند که آن‌ها هم مانند سایر کارمندان احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.

۳- ملاقات‌های غیرحضوری ترتیب دهید

گاهی اوقات کارمندان دورکار در شهرهای دیگری زندگی می‌کنند و نمی‌توانند به‌طور مرتب در شرکت حضور داشته باشند. در چنین شرایطی برگزاری جلسات منظم و از راه دور، راه حل خوبی است. این روزها ابزارهای برقراری ارتباط بسیار متنوع شده‌اند. بنابراین سعی کنید هفته‌ای حداقل یک بار این جلسات را برگزار کنید. اخبار جدید و مهم شرکت را در اختیارشان قرار دهید و در مورد برخی مسائل از آن‌ها مشورت بگیرید. کارمندان دورکار در جریان امور شرکت نیستند و نمی‌دانند چه زمانی باید درخواست برگزاری جلسه داشته باشند. این وظیفه‌ی شما است که بهترین زمان انجام این کار را تعیین کنید.

freelance

۴- احساسات خود را واضح بیان کنید

کارمندان دورکار صورت شما را هنگام نوشتن ایمیل یا پیغام‌های متنی نمی‌بینند. بنابراین ممکن است برداشت بدی از صحبت‌های شما داشته باشند. بهترین کار این است که تا جای ممکن متن‌های خود را واضح بنویسید و مسائل را به‌طور کامل برای آن‌ها شرح دهید. آن‌ها نمی‌توانند احساسات شما را از روی متن حدس بزنند و همین موضوع باعث درگیری فکر آن‌ها می‌شود و درنتیجه بهره‌وری‌شان پایین می‌آید.

۵- حقوق آن‌ها را منظم پرداخت کنید

بسیاری از شرکت‌ها ارزش زیادی برای کارمندان دورکار خود قائل نیستند. این شرکت‌ها حقوق دورکاران را دیرتر از سایر کارمندان پرداخت می‌کنند. اگر شرکت از نظر مالی در وضعیت مناسبی نیست، باید با همه‌ی کارمندان به یک شکل رفتار شود. اگر می‌خواهید روحیه و انگیزه‌ی کارمندان خود را بالا ببرید، باید دستمزدها را به موقع پرداخت کنید.

نتیجه‌گیری

کارمندان دورکار مانند سایر کارمندان مهم هستند. این افراد نیز باید مانند دیگران در جریان امور مهم و حیاتی شرکت قرار بگیرند. جلسات حضوری یا چت‌های ویدئویی راه‌های خوبی برای برقراری ارتباط با این افراد هستند. همچنین فراموش نکنید که آن‌ها هم کارمند شرکت شما هستند و باید برنامه‌ی منظمی برای دریافت حقوق و دستمزد خود داشته باشند.

منبع inc
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده