معرفی استارتاپ کیدگارد با تمرکز بر کنترل فعالیت‌ آنلاین فرزندان

دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۰
مطالعه 4 دقیقه
کنترل رفتار آنلاین فرزندان چالشی اساسی برای والدین محسوب می‌شود و استارتاپ کیدگارد برای حل این چالش تأسیس شده است.

امنیت فرزندان در فضای سایبری، از نگرانی‌های همیشگی والدین است. آن‌ها می‌خواهند فرزندانشان را از تهدیدهای آنلاین مانند کلاه‌برداران، مجرمان جنسی و دیگر افراد خطرناک در اینترنت محفوظ نگاه دارند. از طرفی، والدین دوست دارند فرزندانشان با دنیای دیجیتال آشنا باشند و بتوانند از امکانات مفید آن استفاده کنند. در دنیای امروز، مهارت استفاده از اینترنت برای هر فردی الزامی است و به‌نوعی مانند مهارت نوشتن شده است.

استارتاپ کیدگارد (KidGuard) به‌منظور ارائه‌ی راه‌حلی برای چالش‌های گفته‌شده تأسیس شده است. این استارتاپ توسط یک کارآفرین دنیای فناوری با نام لارنس انجی پشتیبانی می‌شود. اهداف اصلی استارتاپ کیدگارد، محافظت از فرزندان در فضای سایبری و دادن اطمینان خاطر به والدین آن‌ها است. این سرویس، تمامی اطلاعات لازم برای مشاهده‌ی فعالیت‌های آنلاین و مکان‌های فیزیکی فرزندان را در اختیار والدین آن‌ها قرار می‌دهد. لارنس درباره‌ی استارتاپ خود می‌گوید: «ما سالانه میلیاردها دلار برای حفظ اطلاعات مشتریان و کاربران هزینه می‌کنیم؛ اما می‌توان گفت برای محافظت فرزندان در مقابل تهدیدهای سایبری هیچ اقدامی انجام نمی‌دهیم. ما در استارتاپ خود، سرویسی برای پیشگیری از خطرات احتمالی به والدین عرضه می‌کنیم و در همان پلتفرمی که بیشترین ریسک را ایجاد می‌کند - یعنی موبایل‌ها - امکانات را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم.»

فرزندان به دلایل مختلف مانند شرمندگی، ترس یا تنبیه، تمام اتفاقاتی که برایشان می‌افتد، برای والدین تعریف نمی‌کنند. همین مورد، به مجرمان سایبری اجازه می‌دهد از کودان سوءاستفاده کنند. علاوه بر آن، شبکه‌های اجتماعی تمامی امکانات لازم برای پیدا کردن کودکان آسیب‌پذیر را در اختیار این مجرمان قرار داده‌اند. یکی از چالش‌هایی که والدین همواره با آن روبه‌رو هستند، پی بردن به این قضیه است که کودکشان مشکلی روحی دارد و آن‌ها نمی‌دانند دلیل آن چیست.

با ثبت نام اولیه در سرویس کیدگارد شما می‌توانید فعالیت‌های گوشی هوشمند فرزندتان را روی گوشی هوشمند یا تبلت خود مشاهده کنید. می‌توانید پیامک‌های او را بخوانید، موقعیت او را از روی GPS پیدا کنید و تاریخچه‌ی تماس‌ها حتی چت‌های فرزندتان را مشاهده کنید. علاوه بر آن، امکاناتی مانند پیگیری فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی،‌ تاریخچه‌ی مرورگر، اپلیکیشن‌های نصب‌شده و لیست مخاطبین نیز در این سرویس گنجانده شده است. به‌طور کلی این استارتاپ، نمایی جزئی از فعالیت‌های دیجیتال فرزند در اختیار والدین قرار می‌دهد تا در زمان مورد نیاز، اقدامات لازم را انجام دهند.

اگر برای کنترل گوشی هوشمند فرزندتان شک دارید، به این آمارها توجه کنید:

  • از هر ۳ نوجوان ۱۲ تا ۱۷ ساله، یکی از آن‌ها قربانی مجرمان اینترنتی می‌شود که دختران در این بین آسیب‌پذیری بیشتری دارند.
  • ۵ درصد از نوجوانان اعلام کرده‌اند تاکنون ملاقاتی مخفی با افرادی داشته‌اند که به‌صورت آنلاین با آن‌ها آشنا شده‌اند.
  • ۴۶ درصد از نوجوانان ۱۰ تا ۱۷ ساله عنوان کرده‌اند که اطلاعات شخصی خود را به‌صورت آنلاین با افرادی که نمی‌شناسند، به اشتراک گذاشته‌اند.

FBI به والدین پیشنهاد می‌دهد که علاوه بر کنترل فرزندان، باید نحوه‌ی استفاده از امکانات اینترنتی به آن‌ها آموزش داده شود.

کیدگارد علاوه بر ارائه‌ی سرویس، اطلاعات آموزشی زیادی نیز برای استفاده‌ی والدین منتشر کرده است. این راهنماها، اهمیت آموزش فرزندان برای تبدیل شدن به شهروندان دیجیتال معقول را مشخص می‌کند و علاوه بر آن، راه‌های کسب اطمینان از امن بودن استفاده از اینترنت را آموزش می‌دهد.

اما تهدیدات آنلاین همیشه از طرف عوامل بیرونی نیستند.

در حال حاضر افسردگی یکی از خطراتی است که نوجوانان و بخصوص دختران را تهدید می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد که دختران ۱۵ تا ۱۷ ساله در معرض افسردگی شدید قرار دارند. گزارشی از شهر کالیفرنیا اعلام می‌کند که ۳۳ تا ۵۰ درصد از دختران نوجوان، احساساتی شبیه به افسردگی را اعلام کرده‌اند. این آمار در پسران بهتر بوده؛ اما همچنان نگران‌کننده است. طبق گزارش، ۱۹ تا ۲۹ درصد پسران نوجوان، علائم افسردگی در خود حس می‌کنند.

زمان کوتاه ملاقات خانوادگی و فراهم بودن امکانات زیاد برای فرزندان که آن‌ها را به‌نوعی هوس‌باز کرده است، باعث شده والدین هیچ اطلاعی از افسردگی نوجوانان نداشته باشند. اطلاع داشتن از دوستان و فعالیت‌های آنلاین فرزندان، می‌تواند دیدی کلی از رفتارها و تفکرات آن‌ها به شما بدهد.

درگیر بودن با مشکلات روحی می‌تواند باعث افت تحصیلی فرزندان، کاهش لذت بردن از زندگی و دور شدن از فعالیت‌های معمول اجتماعی به همراه داشته باشد. استرس و اضطراب می‌تواند پیامدهای ناخوشایندی مانند مصرف مواد مخدر، خودآزاری و انجام کارهای خلاف قانون داشته باشد. مداخله و ارائه‌ی راه‌حل‌هایی مفید در این مواقع می‌تواند فرزند شما را از رفتن به مسیری کاملا اشتباه حفظ کند.

در بدترین شرایط که ممکن است فرزند شما به تماس‌ها پاسخ ندهد و اطلاعی از موقعیت او نداشته باشید، سرویس KidGuard Situation 360 به شما امکان می‌دهد که مکان جغرافیایی، تاریخچه‌ی تماس‌ها و حتی مکالمات آنلاین او را مشاهده کنید. این امکانات وسیع که در زمان کوتاه برای شما ارسال می‌شود، می‌توانند در موقعیت‌های مختلف بسیار مفید باشند و شما بتوانید اقدام لازم را در هر موقعیتی انجام دهید.

فراموش نکنید که والدین اولین خط دفاعی فرزندان هستند. محافظت از فرزندان در فضای آنلاین نیز چالشی بسیار دشوار است و نمی‌توان همواره فرزندان را تحت نظر داشت. کیدگارد امکاناتی وسیع و مناسب با سرعت خوب در اختیار شما می‌گذارد تا تنها در مواقع نیاز به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

مطالب مشابه

نظرات