مشکل کمپرسور یخچال ال‌جی؛ پرونده شکایت در آمریکا به‌راه افتاد

یک‌شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
یخچال هوشمند ال جی X267 از نمای جلو در آشپزخانه
ال‌جی ممکن است به‌دلیل نقص فنی تعدادی از یخچال‌هایش در آمریکا به دادگاه برود.
تبلیغات

تعدادی از کاربران آمریکایی از خرابی یخچال ال جی خود پس از چند سال استفاده خبر داده‌اند. گزارش‌ها بسیار متنوع‌اند؛ از یخ‌سازهای خراب گرفته تا ازکارافتادن کامل سیستم خنک‌کننده. ظاهراً حتی با وجود داشتن گارانتی، بسیاری از افراد هزینه‌های سنگینی برای تعمیرات متحمل شده‌اند.

در دادخواستی که علیه ال‌جی تنظیم شده است، گفته می‌شود برخی از یخچال‌های این شرکت که مجهز به کمپرسور خطی هستند، ظرف ۳۶ ماه پس از خرید، به‌مشکل می‌خورند. این مسئله به نارضایتی گسترده‌ی مصرف‌کنندگان و ضرر مالی آن‌ها منجر شده است.

مصرف‌کنندگان ناراضی در تلاش‌اند با اقدامات قانونی، ال‌جی را به‌دلیل نقص‌های ادعاشده پاسخ‌گو کنند و از این شرکت غرامت بگیرند.

وکلای افراد شاکی با اشاره به تعداد فراوان شکایاتی که در سراسر آمریکا دریافت کرده‌اند، ادعا می‌کنند که کمپرسورهای خطی ال‌جی با وجود ادعای این شرکت مبنی‌بر گارانتی ۱۰ ساله و طول عمر ۲۰ ساله، دوام وعده‌داده‌شده را ندارند.

مصرف‌کنندگانی که پس از سال ۲۰۱۸ مدلی از یخچال‌ ال‌جی را در ایالات متحده خریده‌اند، می‌توانند برای پیوستن به دادخواست اقدام کنند. با حضور بیش از ۱۰۰ شاکی، پرونده در حال پیشرفت است و نتیجه‌ی آن می‌تواند پیامدهای زیادی برای ال‌جی و اعتبار آن در بازار آمریکا داشته باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات