سیری به‌زودی قادر به پخش صداهای درخواستی کاربر خواهد بود

سیری به‌زودی قادر به پخش صداهای درخواستی کاربر خواهد بود

طبق گفته‌ی اپل، دستیار هوشمند سیری به‌زودی می‌تواند صدای حیوانات، خودروها، سازهای موسیقی و موارد دیگر را به درخواست کاربر پخش کند.

در کنار به‌روزرسانی ویژگی‌های مختلف iOS 14، دستیار هوشمند کوپرتینویی‌ها که به نام سیری شناخته می‌شود نیز قابلیت‌های جدیدی به دست آورده است. یکی از ویژگی‌هایی که کاربران به‌طور مداوم از آن استفاده می‌کنند پرسیدن سؤالات مختلف از سیری محسوب می‌شود.

سیری می‌تواند با تشخیص پرسش‌های کاربر، جواب‌های مناسب را از سطح اینترنت جمع‌آوری کند و در اختیار وی قرار دهد. حال مقام‌های ارشد اپل می‌گویند سیری در انجام این فرایند به‌روزرسانی شده و قادر به پاسخگویی به سؤالات بیشتری است. دستیار هوشمند کوپرتینویی‌ها از این پس می‌تواند صدای اشیای مختلف و حتی حیوانات را شناسایی و برای کاربر پخش کند.

اپل در این رابطه می‌گوید صدها صدا به سیری اضافه شده است که در صورت درخواست کاربر، پخش می‌شود. درواقع کاربر می‌تواند سؤالات مختلفی از جمله «هی سیری، صدای اردک چگونه است؟» بپرسد و سیری با رجوع به داده‌های خود، صدای مورد نظر را برای کاربر پخش کند.

دستیار هوشمند اپل در پاسخ به چنین سؤالاتی نه‌تنها صدای درخواستی را پخش می‌کند؛ بلکه قادر به ارائه اطلاعات بیشتر در مورد خودرو، ساز، حیوان و موارد دیگر با رجوع به صفحه ویکی‌پدیای مختص به سوژه مورد نظر کاربر است. 

برخی از کاربران قادر به استفاده از ویژگی جدید دستیار هوشمند اپل هستند؛ اما برخی در صفحه‌های اجتماعی خود گزارش داده‌اند که امکانات جدید سیری هنوز در دسترس آن‌ها قرار نگرفته است. اپل می‌گوید برای استفاده از امکانات به‌روزشده‌ی سیری نیاز به دانلود و نصب نسخه ۱۴.۳ iOS دارید؛ بنابراین اگر هنوز نمی‌توانید از سیری در مورد پخش صدای حیوان مورد علاقه‌تان بپرسید، ابتدا باید آخرین نسخه از iOS 14 را دانلود و نصب کنید.

اگر از آخرین نسخه از iOS 14 استفاده می‌کنید اما هنوز به ویژگی‌های جدید دستیار هوشمند سیری دسترسی ندارید، باید کمی صبر کنید. درواقع امکان دارد ویژگی‌های ذکرشده برای سیری در منطقه‌ای که قرار دارید، هنوز قفل باشد و طی روزهای آینده در اختیارتان قرار گیرد.

سیری، دستیار هوشمندی برگرفته از تکنولوژی هوش مصنوعی است که خدمات مختلفی از جمله مدیریت دستگاه، ارائه اطلاعات درخواستی کاربر از سطح اینترنت، برنامه‌ریزی و مدیریت فعالیت روزانه کاربر و موارد دیگر را در اختیار دارندگان محصولات اپل قرار می‌دهد.

نظرتان در مورد امکانات جدید دستیار هوشمند سیری چیست؟ آیا از آن‌ها استقبال می‌کنید؟ نظر خود را با دیگر اعضای زومیت در میان بگذارید.

منبع 9to5mac

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید