سهم مایکروسافت اج از بازار مرورگرها همچنان افزایش می‌یابد

جدیدترین گزارش تحلیلی مؤسسه‌ی Netmarketshare نشان می‌دهد مرورگر مایکروسافت اج‌ مبتنی‌بر کرومیوم مایکروسافت از لحاظ سهم بازار همچنان روندی روبه‌رشد دارد.

Netmarketshare به‌تازگی گزارش مربوط‌به سهم مرورگرهای وب و سیستم‌های عامل را از بازار منتشر کرده است که در آن شاهد آماری جالب هستیم. براساس گزارش ماه آوریل ۲۰۲۰ Netmarketshare به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت اج (Microsoft Edge) مبتنی‌بر کرومیوم همچنان به کسب سهم بیشتر از بازار مرورگرهای وب ادامه می‌دهد؛ این درحالی است که طی آوریل در مقایسه‌با ماه گذشته‌ی امسال، سهم ویندوز از بازار سیستم‌های عامل کمی کاهش پیدا کرده است. 

سهم سیستم های عامل از بازار در آوریل 2019

برای مشاهده‌ی تصویر بالا در ابعاد اصلی روی آن کلیک کنید

در گزارش مربوط‌‌به ماه آوریل، سهم ویندوز ۱۰ از بازار سیستم‌های عامل ۵۶ درصد اعلام شده است؛ آن‌طور که Netmarketshare می‌گوید این میزان در ماه مارس ۲۰۲۰ معادل ۵۷/۳۴ درصد بود. این کاهش تقریبا یک و نیم درصدی به افزایش استفاده از ویندوز ۷ به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و خانه‌نشین شدن مردم مربوط نمی‌شود. زیرا آمار نشان می‌دهد که سهم ویندوز ۷ نیز طی یک ماه اخیر از ۲۶/۳ به ۲۵/۵۹ درصد کاهش پیدا کرده است.

به‌نظر می‌رسد کاهش سهم ویندوز ۱۰ از بازار به افزایش استفاده از لینوکس برمی‌گردد. آن‌طور که آمار نشان می‌دهند، سهم لینوکس از بازار سیستم‌های عامل به‌شکل محسوسی رشد داشته است. رخداد این اتفاق احتمالا تا حد زیادی به خانه‌نشین شدن مردم مربوط می‌شود. درواقع بسیاری از مهندسین مجبور شده‌اند در خانه و از طریق لینوکس به انجام کارهایشان بپردازند. 

سهم مرورگرها از بازار در آوریل 2019

برای مشاهده‌ی تصویر بالا در ابعاد اصلی روی آن کلیک کنید

از طرفی بازار مرورگرهای وب را داریم که تغییر چندانی در آن‌ به‌چشم نمی‌خورد. سهم گوگل کروم طی ماه گذشته از ۶۸/۵ به ۶۹/۱۸ درصد رسیده است. به‌علاوه مرورگر اج در مارس ۲۰۲۰، ۷/۵۹ درصد از سهم بازار را در اختیار داشت، اما این عدد در آوریل به ۷/۷۶ درصد رسیده است که گرچه ممکن چندان به‌چشم نیاید، اما در هر صورت روند روبه‌رشد اج را نشان می‌دهد.

موزیلا فایرفاکس سهم خود را از بازار به ۷/۲۵ درصد رسانده است؛ این عدد در ماه مارس معادل ۷/۱۹ درصد بود. گرچه افزایش سهم اندک اج از بازار خبری مهم به‌شمار می‌آید، اما نباید از کنار سهم کروم عبور کنیم. به‌نظر می‌رسد کروم توانسته است به بالاترین سهم بازار در تاریخ دست پیدا کند. کروم فاصله‌ی چندانی با تصاحب ۷۰ درصد از سهم بازار ندارد.

دیدگاه شما کاربران زومیت در این زمینه چیست؟

منبع mspoweruser

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید