تأخیر در تولید تراشه‌های سامسونگ با فرایند سه نانومتری به‌علت بیماری کرونا

به‌نظر می‌رسد شیوع بیماری کرونا به تولید قطعات نیمه‌رسانا نیز ضربه زده و سامسونگ مجبور شده است فرایند تولید تراشه‌های سه‌نانومتری را به‌تأخیر اندازد.

بیماری کرونا هرروز آسیب جانی و اقتصادی بیشتری در سراسر دنیا به‌بار می‌آورد. تاکنون آمار کشته‌شدگان مبتلا به بیماری کرونا از مرز ۷۴ هزار نفر نیز گذشته است و در‌صورتی‌که سران کشورها نتوانند از شیوع ویروس COVID 19 جلوگیری کنند، رشد بیشتر آمار جان‌باختگان را شاهد خواهیم بود.

در‌این‌میان، کسب‌و‌کارهای بزرگ‌و‌کوچک با آسیب‌های فراوانی ازجمله تعطیلی کارخانه‌ها و افت فروش محصولات موجود در بازار مواجه بوده‌اند. یکی از این شرکت‌ها سامسونگ است که به‌نظر می‌رسد به‌علت شیوع بیماری کرونا مجبور شده است ساخت تراشه‌های جدیدش را به‌تأخیر بیندازد. چندی پیش نیز، خبری منتشر شد که به فروش کمتر سری گوشی گلکسی اس ۲۰ از اس ۱۰ اشاره می‌کرد.

در گزارش‌ها اشاره شده سامسونگ مجبور شده است تولید تراشه‌های جدید خود با فرایند لیتوگرافی سه‌نانومتری را به سال ۲۰۲۲ موکول کند. این شرکت کره‌ای در نظر داشت تولید تراشه‌های جدید خود را در سال ۲۰۲۱ شروع کند؛ اما به‌نظر می‌رسد چنین اتفاقی رخ نخواهد داد؛ زیرا به‌‌علت شیوع بیماری کرونا بسیاری از کارخانه‌های خود را تعطیل کرده است.

تراشه اکسینوس سامسونگ

تعطیلی کارخانه‌های سامسونگ سبب شده است قطعات موردنیاز برای تولید تراشه‌های جدید با کمبود مواجه شود و سران این شرکت نیز تصمیم بگیرند تولید آن‌ها را به‌تأخیر بیندازند. این موضوع برای سامسونگ کمی نگران‌کننده خواهد بود؛ زیرا TSMC، رقیب تایوانی این شرکت، نیز روی تولید تراشه‌هایی با لیتوگرافی سه‌نانومتری کار می‌کند. با‌این‌حال، شرکت TSMC هنوز اعلام نکرده است در تولید تراشه‌های سه‌نانومتری در چه مرحله‌ای قرار دارد. با‌این‌حساب، باید صبر کرد و دید کدام‌یک از دو شرکت سامسونگ و TSMC زودتر تراشه‌ای با این مشخصات را رونمایی و آن را عرضه خواهند کرد.

منبع gsmarena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید