F650؛ پیکاپ بزرگ و ۶در فورد حراج می‌شود

F650؛ پیکاپ بزرگ و ۶در فورد حراج می‌شود

به‌تازگی یک حراجی آمریکایی یک دستگاه فورد F650 مدل ۲۰۰۵ از نوع ۶در را به فروش گذاشته است. این خودرو را باید بزرگ‌ترین وانت موجود در بازار دانست. 

مدت زمان زیادی پیش از آن که مرسدس بنز G63 AMG 6×6 به بازار معرفی شود، فورد خودرو بزرگ‌تری با نام F650 را تولید می‌کرد. گرچه F650 یک شاسی کامیون بود ولی امکان تبدیل آن به وانت وجود داشت که البته این یکی از کاربردهای F650 بود. 

فورد F650 که در تصاویر می‌بینید یک نسخه‌ی عادی نیست بلکه یک نمونه خاص تولید سال ۲۰۰۵ است و قرار است بین ۲۳ تا ۲۸ ژوئن توسط حراجی Mecum به فروش برود. زیر کاپوت این وانت غول پیکر از پیشرانه‌ی ۵.۹ لیتری دیزلی استفاده شده است که به‌گفته‌ی فروشنده پس از تعمیر کامل تنها ۵۱ هزار کیلومتر کار کرده است. کیلومترشمار این خودرو نیز کارکرد ۳۴۲هزار کیلومتر را نشان می‌دهد. 

2005 Six Door FORD F650

برخلاف سایر فوردهای F650 که تبدیل به وانت شده‌اند، در این نسخه‌ی خاص نه‌تنها شاهد یک فضای باربزرگ در عقب هستیم بلکه طول بدنه نیز افزایش پیدا کرده تا جا برای اضافه کردن درهای جدید نیز ایجاد شود. با این تغییرات، فورد F650 تبدیل به یک وانت ۶در شده است. 

2005 Six Door FORD F650

از مشخصه‌های ظاهری این مدل باید به رنگ مشکی بدنه و رینگ‌های ۲۲ اینچی مشکی اشاره کرد. درون کابین نیز تودوزی کاملا مشکی، صندلی‌های جلو و عقب برقی، کنسول تا شونده ردیف دوم و صندلی‌های نیمکتی ردیف سوم اشاره کرد. کنسول تاشو در ردیف دوم این فورد F650 قابلیت باز شدن و تبدیل شدن به یک صندلی اضافی را دارد. 

2005 Six Door FORD F650

از دیگر امکانات این خودرو نیز می‌توان شیشه‌های برقی، سیستم تهویه‌، مونروف برقی، کروز کنترل و سیستم رهیاب ماهواره‌ای را نام برد. این وانت بزرگ به سیستم تعلیق بادی هم مجهز است که برای چنین خودروی بزرگ و سنگین‌وزنی یک مزیت مهم محسوب می‌شود.

 


منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید