قیمت بنزین در ایالت کنتاکی امریکا به لیتری ۲۶ سنت رسید

افت قیمت نفت در سطح جهانی، هزینه خرید بنزین را برای مردم بسیاری از کشورهای دنیا، کاهش داده است. روز گذشته در یک پمپ بنزین در ایالت کنتاکی امریکا قیمت بنزین برای هر گالن (۳/۷۸ لیتر) به یک دلار رسید.

یک پمپ بنزین در کنتاکی، بنزین استاندارد شرکت بریتیش پترولیوم (BP) با اکتان معمول را به قیمت ۹۹ سنت برای هر گالن، می‌فروشد. براساس پیش‌بینی نهادهای اقتصادی مثل شرکت GasBuddy امریکا که در زمینه‌ی اطلاع‌رسانی قیمت سوخت فعالیت می‌کند، بهاء بنزین در ایستگاه‌های عرضه سوخت به کمتر از یک دلار برای هر گالن نیز خواهد رسید.

روز گذشته، میانگین قیمت بنزین در امریکا، ۲/۱۴ دلار بود که ۴۴ سنت کمتر از زمان مشابه در سال گذشته است. هزینه خرید سوخت در مناطق مختلف ایالات متحده، تفاوتی چشمگیر دارد. مثلا در سانفرانسیکو و لس‌انجلس، حدود ۳/۳۹ دلار برای هر گالن بنزین پرداخت می‌شود که تفاوت چندانی با سال قبل ندارد.

gas station shell

کاهش قیمت سوخت در امریکا، به دلیل افت ارزش جهانی نفت و همچنین کاهش تردد مردم در زمان شیوع کرونا است. بسیاری دیگر کشورهای درگیر با ویروس کرونا مثل ایتالیا نیز، منع عبور و مرور با مجازات زندان وضع کرده‌اند. با این اوصاف، تقاضای جهانی برای سوخت‌های مرتبط با نفت، روند کاهشی خود را ادامه خواهد داد. قیمت هر بشکه نفت در هفته‌ی اخیر، به پایین‌ترین میزان از سال ۲۰۰۱ تاکنون رسید. حتی با درنظر گرفتن نرخ تورم جهانی هم، قیمت امروز نفت به کم‌ترین میزان از پاییز ۲۰۰۲ رسیده است. با این اوصاف، به‌نظر می‌رسد کاهش بهای سوخت در مناطق مختلف جهان ادامه داشته باشد.

 

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید