پتنت جدید سامسونگ از طراحی گیم‌پد برای گوشی‌های گلکسی خبر می‌دهد

سامسونگ درخواست ثبت پتنتی را برای سازمان جهانی مالکیت معنوی ارسال کرده که مربوط‌به گیم‌پد این شرکت برای گوشی‌های سری گلکسی است.

در سال‌های گذشته، با افزایش هرچه‌بیشتر قدرت و توانایی دستگاه‌های تلفن همراه، افراد بیشتری جذب دنیای امیدوار‌کننده‌ی بازی‌های موبایل شده‌اند. پیش‌تر در سال ۲۰۱۴ میلادی، سامسونگ گیم‌پد بی‌سیمی را برای دستگاه‌های موبایل در رویداد Samsung Forum معرفی کرد؛ رویدادی که تیم زومیت نیز در آن حضور داشت و از نمای نزدیکی گیم‌پد کره‌ای‌ها را بررسی کرد. هم‌اکنون نیز که سامسونگ گیم‌پد جدیدی با نام LAP Play را تولید و روانه‌ی بازار کرده است، اسنادی منتشرشده که نشان می‌دهد شرکت مذکور درخواست ثبت پتنتی را برای محصول یادشده به‌ثبت رسانده است.

درخواست ثبت پتنت جدیدی که سامسونگ به سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) ارسال کرده است، گیم‌پد LAP Play را باعنوان «دستگاه الکترونیکی کنترلی کمکی ترمینال موبایل» معرفی می‌کند. برخلاف کنترلر گیم‌پد بی‌سیم سامسونگ که محفظه‌ای برای نگه‌داشتن گوشی داشت، همان‌گونه که در اسناد پتنت آمده است، دستگاه جدید این شرکت کره‌ای اطراف گوشی هوشمند را احاطه کرده و در آن، کنترلرهای بازی کنار نمایشگر گوشی هوشمند جای گرفته‌اند. گیم‌پد LAP Play سازگار با تمامی گوشی‌های اندریدی با اندازه‌ی ۷٫۵ اینچ و ضخامت ۱۰٫۱ میلی‌متر است.

تلفن‌های هوشمند برای ارتباط با گیم‌پد جدید سامسونگ، از اتصال فیزیکی استفاده می‌کنند؛ درواقع در دستگاه یادشده، ارتباط فیزیکی متناوب بین گوشی‌ها و LAP Play، جلوه‌های صوتی را تقویت می‌کند. همچنین، گیم‌پد غول فناوری کره هم دستگاه خروجی صدا و ماژول‌های صوتی و حسگر دارد و هم ماژول هپتیک. علاوه‌براین، دستگاه مذکور دارای سیستم خنک‌کننده‌ای با دو فن است و در درون خود، از باتری جداگانه‌ای بهره می‌برد که هنگام شارژ کامل تا ۱۰ ساعت پاسخ‌گوی نیاز کاربران خواهد بود. گفتنی است گیم‌پد LAP Play، توانایی اتصال به کامپیوتر ازطریق کابل USB را نیز دارد.

پتنت گیم پد سامسونگ

پس از اینکه سامسونگ در ماه فوریه اعلام کرد، با بخش ایکس‌باکس مایکروسافت همکاری خواهد داشت، این امید قوت گرفت که سامسونگ برای جلب‌نظر طرفداران گیمینگ موبایلی، محصولات جدیدی را در آستینش داشته باشد. رئیس بخش بازاریابی موبایل سامسونگ در ایالات متحده، دیوید اس پارک، در رویداد آنپکد سال ۲۰۲۰ میلادی اعلام کرد، همکاری سامسونگ با ایکس‌باکس تازه آغاز شده است و تا آن زمانی ادامه خواهد یافت که گیمینگ موبایلی به تراز بالاتری دست یابد. 

پتنت گیم پد سامسونگ


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید