استیو وزنیاک به نشانه اعتراض اکانت فیسبوک خود را می‌بندد

استیو وزنیاک، بنیان‌گذار اپل، در اعتراض به رسوایی مربوط‌ به حریم خصوصی اطلاعاتی، حساب فیسبوک خود را می‌بندد.

بنیان‌گذار اپل، استیو وزنیاک، در واکنش به رسوایی مربوط‌ به اطلاعات خصوصی کاربران از فیسبوک خداحافظی می‌کند. وی در ایمیلی به USA Today نوشته است: 

کاربران تمامی جزئیات زندگی خود را در اختیار فیسبوک می‌گذارند و فیسبوک از اطلاعات آن‌ها پول تبلیغاتی فراوانی به‌ دست می‌آورد. تمامی این سود بر پایه‌ی اطلاعات کاربران است؛ ولی کاربران سهمی از آن دریافت نمی‌کنند.

وزنیاک گفت ترجیح می‌دهد به فیسبوک پول بدهد تا اینکه تبلیغ‌کنندگان از اطلاعات شخصی‌اش استفاده کنند. وی در ادامه با کنایه به این موضوع اشاره کرد که حداقل در اپل به حریم خصوصی مردم احترام گذاشته می‌شود: 

اپل پول خود را از فروش محصولات کسب می‌کند؛ نه از طریق شما. ولی همان‌ طور که می‌گویند، در فیسبوک محصول خود شما هستید. 

وزنیاک گفته است که خداحافظی از پنج‌هزار دوست فیسبوکی‌اش برایش مهم نیست. با این‌ حال، او حساب فیسبوک خود را پاک نمی‌کند و برای اینکه کسی نام کاربری او یعنی Stevewoz را ندزدد، فقط آن‌ را غیرفعال کرده‌ است. 

او می‌گوید:

نمی‌خواهم کس دیگری از آن استفاده‌کند؛ حتی اگر نام او هم استیو وزنیاک باشد.

این اطلاعیه در حالی منتشر می‌شود که مدیرعامل فیسبوک، مارک زاکربرگ، قرار است سه‌شنبه و چهارشنبه در کپیتال هیل درباره‌ی رسوایی حریم خصوصی اطلاعاتی این شرکت شهادت دهد.   

فیسبوک این روزها به‌‌دلیل سوءاستفاده‌ی احتمالی از داده‌های کاربران به وسیله‌ی شرکت کمبریج آنالیتیکا برای اهداف سیاسی شرایط خوبی ندارد. به تخمین این شبکه‌ی اجتماعی، داده‌های خصوصی حدود ۸۷ میلیون‌ نفر از کاربران که بیشتر آن‌ها در آمریکا هستند، به‌صورت نامناسبی به‌ اشتراک گذاشته شده‌ است.

از روز دوشنبه، این چندمیلیون‌ نفر در فید خبری خود پیغامی مبنی‌ بر این موضوع دریافت می‌کنند که داده‌های آن‌ها دراختیار کمبریج آنالیتیکا قرار گرفته‌ است.  

منبع nypost

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید