سامسونگ از تلویزیون ۹۸ اینچی QLED با رزولوشن 8K رونمایی کرد

در جریان نمایشگاه CES 2019 سامسونگ تلویزیون جدید ۹۸‌اینچی 8K خود را معرفی کرد.

شرکت‌های تولیدکننده‌ی تلویزیون، نمایشگاه CES را موقعیت مناسبی برای معرفی تلویزیون‌هایی را که انتظار ندارند افرادی زیاد خریداری کنند، می‌دانند. در همین راستا، سامسونگ نیز در نمایشگاه امسال یک تلویزیون ۹۸اینچی QLED با رزولوشن 8K معرفی کرد.

هنوز تقریبا هیچ محتوای 8K برای تماشا کردن موجود نیست؛ حتی محتواهایی که با کیفیت 4K فیلمبرداری شده باشند به‌اندازه‌ی کافی رایج نیستند. البته این تلویزیون قابلیت آپ اسکیل کردن تصاویر را دارد که به‌گفته‌ی سامسونگ برمبنای یادگیری ماشین کار می‌کند و عملکرد خوبی دارد، اما اگر قرار است تقریبا تمام محتوایی که روی این تلویزیون به‌نمایش درمی‌آید آپ اسکیل شده باشد، شاید برای کاربران بهتر باشد که به‌جای صرف هزینه‌ی بالا برای چنین دستگاهی، چند سال صبر کنند تا محتوای مناسب این تلویزیون‌ها موجود شود.

مانند دیگر تلویزیون‌های امسال Samsung، این مدل از بیکسبی پشتیبانی می‌کند و از طریق الکسا و گوگل اسیستنت نیز قابل کنترل است.

سامسونگ هنوز قیمت این دستگاه را اعلام نکرده است، اما تلویزیون ۸۵ اینچی 8K آن‌ها که پیش از این معرفی شده بود قیمت ۱۵هزار دلاری داشت؛ بنابراین می‌توان انتظار داشت که این تلویزیون هم قیمت بالایی داشته باشد.

CES LOGO

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی CES 2020 مراجعه کنید.

منبع TechCrunch

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید