باگ استراق سمع فیس تایم، اپل را به دادگاه می‌کشاند

شکایت جدیدی علیه اپل تنظیم شده است. این‌بار باگ اخیر فیس‌تایم که شنیدن صدای طرف مقابل را قبل از برقراری تماس امکان‌پذیر می‌کند، موضوع دعوی است. 

اپل باز هم در دادگاه حاضر خواهد شد تا در مورد باگ استراق سمع اخیر فیس‌تایم توضیح بدهد. چند روز قبل گفته شد که . به‌گزارش بلومبرگ، اولین شکایت در مورد باگ فیس‌تایم تنظیم شده است و به‌زودی کوپرتینونشین‌ها باید در محکمه حاضر شوند و از خود دفاع کنند. 

لری ویلیامز دوم از وکلای هوستون، دادخواستی علیه اپل تقدیم دادگاه کرده است. او ادعا می‌کند باگ فیس‌تایم در گوشی آیفون‌اش باعث شده، فردی ناشناس در جریان سوگند شهادت یکی از مراجعین وی قرار بگیرد.

وی معتقد است اپل به‌دلیل غفلت، عدم رعایت تعهدات در عرضه‌ی محصول و عدم رعایت قوانین مربوط‌به گارانتی، باید مجازات شود. از نظر ویلیامز،  باگ فیس‌تایم با قوانین مربوط‌به حفظ حریم خصوصی کاربران مغایرت داشته و باعث شده محتوای مکالمات فردی بدون رضایت وی، توسط فرد دیگری شنیده شود. 

باگ فیس‌تایم به‌صورت گسترده رسانه‌ای شد و خبر آن در شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر شد. در اثر باگ مربوط‌به Group FaceTime، قبل از آنکه طرف مقابل تماس را قبول کند، امکان استراق سمع یا حتی مشاهده‌ی تصویر طرف مقابل بدون تأیید نظر وی وجود دارد. ظاهرا هیچ راهی برای جلوگیری از بروز چنین باگی در تماس‌های FaceTime وجود ندارد، مگر آنکه فیس‌تایم گروهی غیرفعال شود. البته اپل بعد از اطلاع از بروز این باگ، سرور Group FaceTime را غیرفعال کرد و کاربران امکان استفاده از این ویژگی را ندارند. با غیرفعال‌شدن Group FaceTime، امکان استفاده از آن در دسترس کاربران قرار ندارد و امکان استراق سمع ازطریق دستگاه‌های اپل و فیس‌تایم نیز وجود ندارد. 

اپل در حال برنامه‌ریزی برای بروز رسانی نرم‌افزاری است تا بتواند از این طریق باگ را برطرف کند. اپل معلوم نکرده از چه زمانی این باگ فعال بوده ولی از ماه اکتبر و از زمان انتشار نسخه‌ی iOS 12.1، کاربران امکان استفاده از Group FaceTime را داشته‌اند. ظاهرا خانمی که پسر نوجوانش در ابتدا این باگ را کشف کرده، از تاریخ ۲۰ ژانویه بارها با اپل تماس گرفته و حتی ویدئویی نیز در مورد این باگ برای اپل ارسال کرده است، اما متاسفانه اپل پاسخی به تماس‌ها و پیگیری‌های وی نداده است.

منبع macrumors

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید