کوالکام با اعلام پشتیبانی از اندروید پی، به روز رسانی گوشی ها را تسریع خواهد کرد

کوالکام طی کنفرانس گوگل IO اعلام کرد که به زودی تمامی تلفن‌های هوشمند مجهز به تراشه اسنپ‌دراگون، به‌روزرسانی اندروید پی را دریافت خواهند کرد.

پس از معرفی رسمی اندروید پی در کنفرانس سالیانه گوگل IO، کوالکام اعلام کرد که به منظور دسترسی سریع‌تر به این سیستم عامل، با گوگل وارد همکاری شده است. با این حساب، سازنده تراشه فوق می‌تواند این اطمینان را به سازندگان تلفن هوشمند بدهد که به زودی محصولات آن‌ها به‌روزرسانی اندروید P را دریافت خواهد کرد.

مایک جنویچ، مدیر محصولات کوالکام در این باره اظهار داشت:

ما بسیار هیجان‌زده هستیم که به منظور همگام‌سازی نرم افزار خود با اندروید پی و عرضه آن به شرکت‌های سازنده تلفن هوشمند، با گوگل وارد همکاری شده‌ایم. فناوری‌های گوگل و کوالکام به منظور گسترش بازار اندروید و فراهم‌سازی بستری مناسب و راحت برای شرکت‌هایی که در تولید دستگاه‌های خود از تراشه اسنپ‌دراگون بهره می‌برند، به همکاری می‌پردازند.

کوالکام، اندروید پی را به گونه‌ای بهینه‌سازی کرده که هماهنگی راحت‌تری با تراشه‌های اسنپ‌دراگون ۸۴۵، اسنپ‌دراگون 660 و اسنپ‌دراگون 636 داشته باشد؛ در صورتی که پروژه تربل، امکان به‌روزرسانی راحت‌تر اندروید را فراهم می‌سازد. در واقع برای لیست گسترده‌ای از دستگاه‌های آزمایشی بتا که به منظور تست اندروید پی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفت، به سبب تربل و کوالکام بود.

از جمله دستگاه‌هایی که در بدو معرفی اندروید پی، به این سیستم عامل مجهز خواهند شد، می‌توان به سونی، وان‌پلاس، شیائومی، گوگل و اپو اشاره کرد.

منبع gsmarena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید