خودروهای خودران ویمو با فناوری یادگیری ماشین سفری ایمن را رقم می‌زنند

خودروهای خودران ویمو مجهز به فناوری یادگیری ماشین هستند که در برف و یخبندان سفری ایمن را امکان‌پذیر می‌کنند. سنسورهای خودرو برف را به صورت نویز و در قالب توده‌های بنفش رنگ در نظر می‌گیرد و مانع حرکت خودرو نمی‌شود. 

شرکت ویمو (Waymo) با همکاری گوگل،‌ خودروهای خودران این شرکت را به فناوری یادگیری ماشین مجهز کرده است. با این رویکرد جدید،‌ این خودروها برای سفر در روزهای برفی و در شرایط آب و هوایی نامساعد بسیار ایمن خواهند بود.

همان‌طور‌که می‌دانید،‌ آب و هوای سرد زمستان و خصوصا برف می‌تواند روی سنسورها و دوربین‌های خودرو تاثیر مخربی بگذارد. کافی است پنج دقیقه در هوای بسیار سرد زمستان رانندگی کنید،‌ قطعا هشدارهایی در مورد از کار افتادن تمام سنسورهای جلو و دوربین‌های عقب دریافت خواهید کرد. یخ و سرما می‌تواند،‌ سیستم‌های ایمنی فعال خودرو را غیر فعال کند. اما شرکت ویمو برای حل این مساله راهکاری در نظر گرفته و خودروهای خود را بدان مجهز کرده است. این راهکار فوق‌العاده و خوب استفاده از فناوری یادگیری ماشین است. 

 

در روزهای برفی،‌ فناوری یادگیری ماشین به کار می‌آید و نویز را فیلتر کرده و در نتیجه‌،‌ تصویر نهایی، نه تنها  خودروهای پارک شده در خیابان را نشان ‌می‌دهد بلکه می‌تواند،‌ محدوده مسیری که خودروی ویمو می‌تواند در آن حرکت کند را نیز به خوبی مشخص می‌کند. در شرایط آب و هوایی نامناسب،‌ رانندگی ایمن یکی از مهم‌ترین مسایلی است که با آن مواجه هستیم و سفر با خودروی مطمئن می‌تواند یکی از نیازهای ضروری و مهم باشد. در چنین شرایط آب و هوایی،‌ فقط کافی است که برف را از روی سنسورها و دوربین‌های خودرو پاک کنید تا بتوانید سفری ایمن را تجربه کنید. 

منبع cnet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید