جف بزوس: پیش‌بینی می‌کنم آمازون روزی شکست خواهد خورد

جف بزوس برخلاف تصور بسیاری از طرفدارانش پیش‌بینی کرده است آمازون شاید تا ۳۰ سال دیگر شکست بخورد و ورشکسته شود.

بعد از منتشر شدن خبر ورشکستگی فروشگاه‌های زنجیره‌ای سیرز، جف بزوس همه را با پیش‌بینی جدید خود شوکه کرد. او گفت آمازون نیز به احتمال قوی شکست می‌خورد و ورشکسته خواهد شد. او حتی عمر فروشگاه اینترنتی آمازون را تا ۳۰ سال دیگر پیش‌بینی کرده است.

کمتر شرکتی می‌تواند بدون بلندپروازی مدیرعامل آن به اندازه‌ی آمازون رشد کند و حال بلندپروازی جف بزوس باعث شده او تاریخ ورشکستی شرکت خود را  پیش‌بینی کند. به گزارش CNBC ماجرای پیش‌بینی شکست آمازون اولین بار در جلسه‌ای در سیاتل و بعد از ورشکستی فروشگاه‌های سیرز مطرح شد. در این جلسه از جف بزوس پرسیده شد بعد از شکست فروشگاه‌های سیرز چه نکاتی یاد گرفته است و پاسخ او همه را شوکه کرد. او گفت:

آمازون به اندازه‌ای بزرگ نیست که هرگز شکست نخورد، درواقع من پیش‌بینی می‌کنم آمازون نیز روزی ورشکسته شده و شکست خواهد خورد. تعداد کمی از شرکت‌های بزرگ بیش از صد سال عمر می‌کنند.

amazon

اگرچه صحبت‌های او کمی ناامیدکننده به نظر می‌رسید اما او در ادامه و در مورد درس‌هایی که می‌توان از شرکت‌های بزرگ ورشکسته شده گرفت، گفت:

ما نباید روی خودمان تمرکز کنیم بلکه باید روی مشتری‌ها تمرکز کنیم. آمازون در حال حاضر عملکرد بسیار خوبی دارد و شاید روزی مانند اپل به یک شرکت تریلیون دلاری تبدیل شود.

CNBC با تعدادی از کارمندان آمازون صحبت کرد تا نظر آن‌ها را در مورد بزرگ‌ترین نگرانی‌های این شرکت جویا شود. نتیجه‌ی نظرسنجی نشان داد مقررات دولتی و قوانین ضد تراست بزرگ‌ترین ریسک‌هایی هستند که اجازه نمی‌دهند جف بزوس به اصل خود یعنی اهمیت دادن به مشتری پایبند باشد.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا آمازون تا ۳۰ سال دیگر فعالیت خواهد داشت یا ورشکسته می‌شود؟ تا ۳۰ سال دیگر اتفاق‌های پیش‌بینی نشده‌ی زیادی رخ خواهند داد؛ جف بزوس ۸۴ سالش شده و دوران ریاست جمهوری ترامپ به خاطره‌ای دور تبدیل می‌شود. باید دید آیا سیاست‌های آمازون تا آن زمان درست خواهد بود یا پیش‌بینی جف بزوس عملی خواهد شد.

منبع pcmag

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید