هوم پاد از لامپ ال‌ای‌دی کم‌مصرف‌تر است

بر اساس مستندات اپل، هوم‌پاد هنگام پخش موسیقی از یک لامپ حبابی LED کمتر برق مصرف می‌کند.

اپل مدعی است هوم‌پاد در حال پخش موسیقی از یک لامپ حبابی LED خانگی که حتی گواهی انرژی استار دارد، کمتر برق مصرف می‌کند. در واقع باید گفت اپل درست می‌گوید. در مقام مقایسه، یک لامپ حبابی LED سری A حدودا ۹ الی ۱۰ وات انرژی مصرف می‌کند؛ درحالی‌که هوم‌پاد در حال پخش موسیقی با بلندی صدای ۵۰ درصد و با برق ۱۱۵ ولت، تنها ۸.۷۴ وات انرژی مصرف می‌کند؛ البته برق مصرفی با کم و زیاد کردن صدا کاهش و افزایش می‌یابد.

در زیر گزارش محیطی مصرف برق هوم‌پاد به تفکیک نوع برق شهری را مشاهده می‌کنید. برق استاندارد شهری در ایالات متحده و کانادا ۱۱۵ ولت، جریان برق بسیاری از کشورها از جمله انگلستان ۲۳۰ ولت و در ژاپن استاندارد برق شهری ۱۰۰ ولت است.

حالت۱۰۰ ولت   ۱۱۵ ولت   ۲۳۰ ولت   
کم‌مصرف  ۱.۷۱ وات۱.۷۱ وات۱.۷۶ وات
پخش موسیقی   ۸.۶۹ وات۸.۷۴ وات ۹.۲۵ وات
 بهینگی مصرف برق   ۸۹.۹ درصد   ۹۰ درصد۸۹.۷ درصد 

هوم‌پاد از لحاظ مصرف برق بسیار بهینه عمل می‌کند؛ زیرا به‌طور خودکار بعد از ۸ دقیقه غیر فعال بودن وارد حالت کم‌مصرف می‌شود. این اسپیکر در این حالت تنها بین ۱.۷۱ تا ۱.۷۶ وات برق مصرف می‌کند. به گفته‌ی اپل، هوم‌پاد در حالت کم‌مصرف از سخت‌گیرانه‌ترین ضوابط انرژی استار که در نسخه‌ی سوم این گواهی برای پخش‌کننده‌های صوتی و تصویری در نظر گرفته شده است ۵۰ درصد بهتر عمل می‌کند.

اپل می‌گوید:

هوم‌پاد از سخت‌افزار و نرم‌افزاری بهره می‌برد که به واسطه‌ی آن‌ها، این امکان را دارد که به‌صورت هوشمند در مواقع عدم فعالیت مصرف برق خود را کاهش دهد. به‌طور مثال، هوم‌پاد به‌گونه‌ای طراحی شده است که به کمک ویژگی‌های مدیریت انرژی، در مواقعی که از آن استفاده نمی‌شود یا در واقع اکثر اوقات به‌صورت کاملا بهینه عمل کند. نتیجه اینکه هوم‌پاد به خودی خود و بدون انجام هیچ تنظیماتی، کم‌مصرف است.

گزارش محیطی همچنین نشان می‌دهد موادی که هوم‌پاد از آن‌ها ساخته شده است فاقد هرگونه ماده‌ی اشتعال‌زا هستند و حتی بسته‌بندی این محصول کاملا گیاهی است.
هوم پاد / homepod

یکی از سخنگویان اپل در مصاحبه‌ای گفته است که اسپیکر مورد بحث با کابل دو متری به رنگ‌های سفید و خاکستری، متناسب با رنگ محصول، ارائه خواهد شد. به گفته‌ی او، این کابل قابل جداسازی و تعویض است؛ اما دستگاهی که نمایش داده شد چیزی خلاف این موضوع را نشان می‌داد؛ بنابراین، ممکن است ادعای فوق اشتباه باشد.

اپل امروز شروع به دریافت درخواست‌های پیش‌خرید این محصول کرده است. قیمت پیش‌خرید هوم‌پاد در ایالات متحده، انگلستان و استرالیا به ترتیب ۳۴۹، ۳۱۹ و ۴۹۹ دلار است. این اسپیکر فعلا فقط از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند؛ اما به‌زودی پشتیبانی از زبان‌های فرانسوی و آلمانی نیز به آن اضافه خواهد شد.

منبع macrumors

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات