پازل: مسابقه اتومبیلرانی

پازل: مسابقه اتومبیلرانی

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست.

به «پازل» ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و نود و سومین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و نود و دوم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

پاسخ معمای صد و نود و دوم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای هوش سخت بود.

با توجه به الگویی که در بخش‌های پیش نمایش داده شده است،  پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۲ یعنی شکل B است.  بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

کاربران زیادی در پازل هفته گذشته شرکت کردند که از این میان می‌توان به نام‌های زیر اشاره کرد:
سینا آدم‌بیک، حسن احمدی، کامران امامی، سروش بابائی، امیر ثبوتی‌فر، علی جبار، محمد جدیدی میاندشتی، سید حسین حسینی، احسان حلمی تبریزی، علیرضا خیامی، احمد عباس‌پور، فاطمه رضایی، سحر سالمی، احسان سروش، میرمهدی سیدشربتی، احمد سیفی، مجید صادقیان‌پور، نگین صالحی، سید سعید طباطبایی‌فر، میلاد طباطبایی، محسن کیوان‌فر، آرمین گودرزی، مجتبی مدقوقی، حسین معصومی، میلاد مقدم، سید امین موسوی، شیما موسوی، سید مقداد موسوی، حسین نواب، بهنام هدایتی و محمد یزدی.

از تمامی کاربرانی که در پازل هفته گذشته شرکت کرده‌اند ممنونیم.

* * *

معمای شماره ۱۹۳: جمعه ۲۰/مرداد/۱۳۹۶
(معمای ریاضی؛ سطح متوسط)

رضا و سعید در یک مسابقه اتومبیلرانی دو نفره شرکت کردند. بعد از گذشت از خط پایان مشخص شد که اتومبیل رضا ۱/۲ برابر سریعتر از اتومبیل سعید بوده و سعید یک دقیقه و سی ثانیه دیرتر از رضا به خط پایان رسیده‌ است.

اگر سرعت اتومبیل رضا به صورت متوسط ۶۰ کیلومتر در ساعت بوده باشد، فاصله خط شروع تا خط پایان مسابقه چقدر بوده است؟

  • ۱:  ۵ کیلومتر
  • ۲: ۷/۵ کیلومتر
  • ۳: ۱۰ کیلومتر
  • ۴: ۱۲/۵ کیلومتر

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطـفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایمـیل :ایمیل آدرس پازل  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 193
در بدنه ایـمــیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سن و شـماره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

توضیح اول: از آنجا که امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» به ایمیل‌آدرس majid@zoomit.ir ارسال کنید.

توضیح دوم: با توجه به اینکه ایمیل‌آدرس majid@zoomit.ir تنها جهت پاسخ به سؤالات شما درباره سری پازل می‌باشد، پاسخ‌های ارسال شده به این ایمیل‌آدرس در قرعه‌کشی پازل شرکت داده نخواهند شد.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید