پازل زوم پلاس

پازل: منطقه‌های گمشده شهر

نویسنده: مجید خنیفــر
جمعه, ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۰

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت طرح می‌شود. در ادامه با صد و چهلمین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

به آخرین «پازل» تیر ماه سال ۱۳۹۵ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و چهلمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و سی و نهم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

پاسخ معمای شماره صد و سی‌ و نهم

پازل گذشته یک معمای هوش بود.

اگر اعداد بالای هر مربع را با عدد گوشه چپ پایین همان مربع جمع کرده و حاصل را از عدد گوشه سمت راست پایین آن مربع کم کنیم به عدد درج شده در میانه مربع می‌رسیم.

با توجه به همین توضیح، به این نتیجه می‌رسیم که پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۳ یعنی عدد ۱۱ است. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برنده خوش‌شناس «پازل صد و سی‌ و نهم زومیت» عبارت است از:

آقای امین واحدی، ۲۲ ساله از  آمل، دانشجوی پزشکی

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف زومیت، به برنده، یک دستگاه ساعت هوشمند LG G Watch اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به آقای واحدی تبریک گفته و برای ایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۴۰: جمعه ۲۸/خرداد/۱۳۹۵
(معمای هوش؛ سطح متوسط)

در تصویر زیر به جای دایره‌های ۱ تا ۶ به ترتیب از چپ به راست کدام بخش‌ها باید قرار بگیریند تا تصویر شهر کامل شود؟

  • ۱:  D-B-C-E-A-F
  • ۲: E-F-D-B-A-C
  • ۳: F-E-C-B-A-D
  • ۴: D-E-C-B-A-F

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 140
در بدنه ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سن و شـماره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

توضیح: با توجه به اینکه امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، از طریق ایمیل‌آدرس پازل و با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» برای ما ارسال کنید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده