پازل: عدد گمشده | جایزه هفته: یک دستگاه ساعت هوشمند LG G Watch

پازل: عدد گمشده | جایزه هفته: یک دستگاه ساعت هوشمند LG G Watch

اگر دوست دارید آخرِ هفته کمی فسفر بسوزانید و خود را برای یک هفته تلاش آماده کنید، بخش «پازل» برای شماست. در بخش «پازل» معماهای متنوعی برای کاربران زومیت طرح می‌شود. در ادامه با صد و سی‌ و نهمین قسمت از سری «پـازل» همراه ما باشید.

 به «پازل» بیست‌ و یکم خرداد ماه ۱۳۹۵ خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و سی‌ و نهمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و سی‌ و هشتم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

ساعت هوشمند LG G Watch

در پازل این هفته به قید قرعه، به یک نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهد، یک دستگاه ساعت هوشمند LG G Watch اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره صد و سی‌ و هشتم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای ریاضی بود.

به راحتی و به کمک یک رابطه ریاضی ساده به پاسخ این پازل می‌رسیم. پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۴ یعنی عدد ۶۴ است. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برنده خوش‌شناس «پازل صد و سی‌ و هشتم زومیت» عبارت است از:

- آقای کسری انصاری، ۲۰ ساله از  اردبیل، دیپلم تجربی

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف فروشگاه اینترنتی چهل‌بازار، به برنده، یک دستگاه دوربین ورزشی و فیلمبرداری شیائومی YI اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به آقای انصاری تبریک گفته و برای ایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۳۹: جمعه ۲۱/خرداد/۱۳۹۵
(معمای ریاضی؛ سطح متوسط)

در تصویر زیر، چه عددی به جای علامت سؤال قرار می‌گیرد؟

پازل: عدد گمشده

  • ۱:  ۹
  • ۲: ۱۰
  • ۳: ۱۱
  • ۴: ۱۲

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

لطفاً پاسخ خـود را تنـها به ایمیل زیر ارسال و از نوشتن پاسخ در بخش نظرات خودداری کنید.
اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 139
در بدنه ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سن و شـماره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

توضیح: با توجه به اینکه امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، از طریق ایمیل‌آدرس پازل و با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» برای ما ارسال کنید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید