ویندوز ۱۱ با قابلیت «Continue from Phone»، ارتباط بین کامپیوتر و گوشی را کم‌دردسرتر می‌کند

دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
شخصی درحال کار با لپ‌تاپ و تبلت و گوشی روی میز از نمای بالا
مایکروسافت درحال توسعه‌ی قابلیتی به نام Continue from Phone است که به یکپارچگی ارتباط گوشی و کامپیوتر کمک می‌کند.
تبلیغات

بسیاری از کاربران از سرویس‌های ابری برای همگام‌سازی فایل‌ها و اسناد روی تمامی دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند. بدین‌ترتیب هنگام انجام کارها به‌سادگی به فایل‌ها دسترسی دارند و کاری را که به‌عنوان مثال روی گوشی انجام داده‌اند، روی کامپیوتر ادامه خواهند داد. اکنون به‌نظر می‌رسد مایکروسافت قصد دارد این روند را برای کاربران وان‌درایو بسیار آسان‌تر کند.

خبر اضافه‌شدن قابلیت Continue from Phone را اولین‌بار افشاگر مطرح دنیای فناوری به نام PhantomOfEarth در ایکس به‌اشتراک گذاشت. البته مایکروسافت فعلاً درحال کار روی کدهای ویژگی مذکور است و کلیک روی دکمه‌ی آن هیچ نتیجه‌ای ندارد.

ویژگی Continue from Phone ویندوز ۱۱

طبق بررسی‌های انجام‌شده، Continue from Phone با استفاده از وان‌درایو و احتمالاً Phone Link کار می‌کند. بدین‌ترتیب، وان‌درایو این مورد را پیگیری می‌کند که روی کدام دستگاه ویرایشی انجام شده است و با بازگشت به کامپیوتر، همگام‌سازی نهایی را انجام خواهد داد. احتمال دارد فعال‌سازی ویژگی مذکور به فعال‌بودن همیشگی وان‌درایو نیاز داشته باشد.

ظاهراً مایکروسافت قصد دارد با Continue from Phone، تجربه‌ی کاربرانی را که مدام درحال جابه‌جایی بین گوشی و کامپیوتر هستند، بهبود دهد. باید منتظر ماند و دید آیا این قابلیت در نهایت به‌صورت رسمی معرفی خواهد شد یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات