هوش مصنوعی کوپایلت و پشتیبانی از فایل‌های RAR به ویندوز ۱۱ اضافه شد

شنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
تجربه لمسی سرفیس پرو ۸
جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز ۱۱ که به‌صورت آزمایشی منتشر شده است، هوش مصنوعی کوپایلت را به این سیستم‌عامل اضافه می‌کند.
تبلیغات

مایکروسافت با عمل به وعده‌ی قبلی‌اش، سرویس هوش مصنوعی ویندوز کوپایلت (Windows Copilot) را برای کاربران اینسایدر در کانال توسعه‌دهنده منتشر کرد. این نسخه از ویندوز ۱۱ افزون‌بر کوپایلت، شامل پشتیبانی بومی از فایل‌های RAR و 7Zip و صفحه‌ی اصلی جدید در بخش تنظیمات و بخش اصلاح‌شده‌ی تنظیمات صدا است.

مایکروسافت سرویس ویندوز کوپایلت را اوایل خرداد معرفی کرد و نسخه‌ای که هم‌اکنون در‌دسترس کاربران اینسایدر قرار دارد، سایدباری است که به‌سمت راست صفحه اضافه می‌شود. مایکروسافت می‌گوید این سایدبار با محتویات صفحه‌ی دسکتاپ هم‌پوشانی نخواهد داشت و در‌کنار پنجره‌های باز فعالیت خواهد کرد. بدین‌ترتیب، در مواقع لازم می‌توانید از ویندوز کوپایلت استفاده کنید.

ویندوز کوپایلت / Windows Copilot در دسکتاپ ویندوز ۱۱

سؤالاتی که معمولاً در بینگ چت مطرح می‌کنید، از ویندوز کوپایلت نیز می‌توانید بکنید. هوش مصنوعی ویندوز ۱۱ برخی از کارهای اختصاصی نظیر فعال‌سازی حالت تاریک و ثبت اسکرین‌شات و فعال‌ و غیرفعال‌سازی حالت Do Not Disturb را نیز انجام می‌دهد.

از ویندوز کوپایلت می‌توان برای خلاصه‌سازی محتواهای مشاهده‌شده در وب استفاده کرد. این قابلیت مشابه سایدبار بینگ در مرورگر مایکروسافت اج است. هوش مصنوعی ویندوز ۱۱ برای ساخت متن و تصویر با فرمان متنی نیز کاربرد دارد. رابط کاربری ویندوز کوپایلت شامل تبلیغات خواهد بود.

از‌آن‌جاکه با نسخه‌ی آزمایشی طرف هستیم،‌ ویندوز کوپایلت فعلاً تمامی قابلیت‌هایش را ارائه نمی‌دهد و صرفاً تغییر برخی از تنظیمات ساده‌ی ویندوز را امکان‌پذیر می‌کند. در‌حال‌حاضر، ویندوز کوپایلت از پلاگین‌های متفرقه پشتیبانی نمی‌کند؛ اما با گذشت زمان قابلیت‌های بیشتری دریافت خواهد کرد.

پشتیبانی بومی از فایل RAR در ویندوز ۱۱

براساس گزارش ورج، جدیدترین نسخه‌ی ویندوز ۱۱ سرانجام به‌صورت بومی از فایل‌های RAR ،7Zip ، gz و بسیاری دیگر از فرمت‌های فشرده نیز پشتیبانی می‌کند. مایکروسافت می‌گوید این قابلیت ممکن است مشکلاتی داشته باشد. در سال ۲۰۲۴، ساخت فایل با فرمت‌های یادشده امکان‌پذیر خواهد شد.

همچنین، مایکروسافت رابط کاربری بخش تغییر حجم صدا را در منو Quick Settings اصلاح کرده است. بدین‌ترتیب، ازاین‌پس کاربران می‌توانند با میان‌بر WIN + CTRL + V مستقیماً به ابزار تغییر حجم صدا دسترسی داشته باشند.

هوم‌پیج صفحه‌ی تنظیمات در به‌روزرسانی جدید اصلاح شده است و اکنون اطلاعات کلی دستگاه را به‌همراه تنظیمات مهم نمایش می‌دهد. هوم‌پیج جدید داده‌هایی مثل اشتراک مایکروسافت ۳۶۵ و ایکس باکس را ارائه می‌دهد و مدیریت دستگاه‌های بلوتوثی و تغییر سریع والپیپر را ممکن می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات